Ana sayfa / KONSEPT / ARABA KONSEPTLERİ / 2017 Lamborghini Aventador S
lamborghini

2017 Lamborghini Aventador S


2017 Lamborghini Aventador S tanıtımı gerçekleşti ve göz kamaştıran bu yeni konseptin görselleri çokça karşımıza çıkmaya başladı. Lamborghini’nin bu yeni konseptini derinlemesine inceleyecek ve teknolojinin sürüş keyfi ile buluştuğu noktaya tanıklık edeceğiz. 12 silindirlik mirası ile zihinlerimizde yer eden Aventador serisi bu sefer hangi yeniliklerle karşımıza çıktı dersiniz?

2017 Lamborghini Aventador S Özellikleri

Aventador S serisi ile çok daha agresif bir yüz çağrışımı uyandıran ön tampona yer verildiyse de küçük detaylarla kullanıcıların isteklerine yer verdiği de görülmektedir. Örneğin, tampon kullanıcıların istekleri dahilinde karbon fiber detaylar ile sunulabilir. Tasarım göze çarpan bir diğer özellik ise konsept otomobilin arka tarafındaki tasarım çizgilerinin markanın ifadesi olan Countach’a gönderme niteliğinde olmasıdır.  %130 oranlık bir iyileştirme ile hem yere basma kuvvetinde hem de arka kısımda yer alan kanatta üç farklı seviye konumlandırılması yapılmıştır.

Lafı çok uzatmadan gelelim asıl önemli konuya yani Lamborghini Aventador S’in motor gücüne. Lamborghini mühendislerinin 6.5 litrelik, 12 silindirlik motor üzerinde yapmış olduğu geliştirmeler neticesinde karşımıza 39 beygirlik bir artış ile çıkmışlardır. Dört tekerlekten çekiş altyapısı ile Ad Personam programı ile de kişiselleşebilmektedir.

Araba Konseptleri içerisinde incelediğimiz bu tasarım harikası konseptin fiyatı nedir dersiniz? Sıkı durun, vergiler hariç Avrupa’daki satış fiyatı 281.555 dolar, vergiler hariç Amerika’daki satış fiyatı ise 421.350 dolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti 2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti ana görseline baktığınızda bizim ülkemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir