Ana sayfa / KONSEPT / Airblow Şemsiye Konsepti
Konsept şemsiyeler

Airblow Şemsiye Konsepti

Airblow Şemsiye Konsepti

Airblow Şemsiye Konsepti devrim kelimesinin bir üst sınıfı oluyor. Yani? bu şemsiye akılları oynattıracak cinsten. Örtüsü, kubbesi, kumaşı olmayan bir şemsiye düşünün. İşte Airblow şemsiye konsepti sadece şemsiyenin sapından oluşuyor. Fakat bu sap öyle bildiğiniz saplardan değil. Bakalım bu şemsiyenin sapı yani şemsiyenin özellikleri neleri içeriyor.

Airblow şemsiye konsepti , futuristik yapısıyla gözleri büyülüyor. Bu proje, geleneksel şemsiyenin ne kadar pratik olmadığını düşünerek James Dyson Ödülünün bir parçası olarak tasarlandı. Zaten bildiğiniz gibi, şemsiyenin kubbesi ve suyun üzerimize düşmesini engelleyen materyallerin tel kasnağı sürekli bir çarpışmanın sebebi olurlar. Rüzgar ise bambaşka bir sorundur. Şemsiyeler hep bu rüzgarlarda içe dışa vururlar kendilerini. Peki kumaşın olmadığını düşünürsek tasarımcılara hangi yol kalıyor? Bizi yağmurdan nasıl koruyacak? Hazır olun cevap geliyor. Marka Konsept olarak biz de aynı şaşkınlığı yaşadık. İşte projenin şaşırtan detayları.

Airblow şemsiye konsepti Dyson’un teknolojisine dayanılarak tasarlandı.  Dyson dijital motoru havayı soluyor ve onu havaya uçuruyor. Bu işlemden ötürü  ve su damlalarından sıyrılmak için görünmez koruma kubbesi oluşturuyor. Kullanıcı bu konsept şemsiyeyi açmak istiyorsa, şemsiyenin sapına yani şemsiyeye konuşlandırılmış olan  motoru çalıştırması yeterli oluyor. Diğer şemsiyelere göre tek bir eksiği var şemsiyenin. Yazın güneşten korunmanız mümkün değil 🙂 Marka Konsept olarak bu muhteşem şemsiyenin tasarımcısı Quentin Debaene yi tebrik ediyor sizleri daha fazla geleceğin tasarımlarından haberdar olmanız adına konsept kategorimize davet ediyoruz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti Piece Of Paradise Cafe Konsepti   daha önceki yayınlarımızda olduğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir