Ana sayfa / KONSEPT / ARABA KONSEPTLERİ / Jet Motorlu Mercedes Konsepti
mercedes

Jet Motorlu Mercedes Konsepti

Jet Motorlu Mercedes Konsepti… II. Dünya Savaşının ertesinde  otomobil üreticileri, yarış otomobilleri üretiminde aktifleşmişlerdi. Daha önceki otomobil markaları üzerine tarihçe yayınlarımızda bunları çok kez dile getirmiştik. Mercedes ve Daimler ise iyi bir partnerlikle  beraber binek otomobiller bir yana dursun,   Formula 1’de başarının ve yeniden varoluşun stratejilerini planlıyorlardı. Bu stratejilerin bir tanesi de   W196R modeliydi. Ve bu model elede ettiği başarılar ile Mercedes ekibinin yüzünü güldürmüştü.

 

İlk olarak 1954 yılında gerçekleşen “France Grand Prix” yarışı ile birlikte pistlere geri dönen Mercedes ekibi,  başlangıç sezonlarında şampiyonluğu elde ederek dönüşlerini taçlandırmışlardı.

Sonra bir adam ortaya çıktı. Koreli tasarımcı Minwoong Im… Çılgın tasarımcı orijinal W196R tasarımı üzerine geliştirdiği 2040 Mercedes-Benz W196R Streamliner konsept tasarımıyla gözleri üzerine çevirmeyi başardı.

Günümüzde bildiğimiz yarış otomobillerini unutun. Çünkü çılgın tasarımcı Minwoong bu çalışmasında jet motorları kullanmayı tercih etti.2. dünya savaşı sonrasında da uçak motorlarının yarış otomobillerinde kullanılması, tasarımcıya asıl ilham kaynağı oldu. Ve kendi özel tasarımında ikili jet motoru kullanmayı tercih etti. Sonuçları ise dünya otomobil sektörünün gözlerini kendisine çevirmesini sağladı.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti Piece Of Paradise Cafe Konsepti   daha önceki yayınlarımızda olduğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al