Ana sayfa / KONSEPT / Farklı tatil konsepti arayanlara müzede tatil
tatil konsept

Farklı tatil konsepti arayanlara müzede tatil

Farklı tatil konsepti arayanlara müzede tatil

Alışılmışın dışında bir tatil konsepti arıyorsanız ve şehrin karmaşasından uzaklaşıp tarihi bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, Kapadokya tam aradığınız tarzda bir tatil konsepti olabilir.

İnsan gözünün görüp görebileceği en muhteşem yerlerden biri şüphesiz Kapadokya’dır. Hem coğrafi özellikleri itibari ile hem de tarihi yapısıyla adeta masallar diyarından farksızdır. 30 milyon yıl önce Erciyes, Hasan ve Melendiz Dağları’ndaki volkanik patlamalar sonucunda ortaya çıkan ve ismi Hitit dilinde “Güzel atlar ülkesi” Kapadokya, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Alışılmışın dışında bir tatil konsepti arayışı içerisinde iseniz ve şehrin tüm karmaşasını geride bırakarak masalsı bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Kapadokya sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.farklı tatil 1

Paha biçilemeyen antikalar

Binlerce yıldır süre gelen Kapadokya tarihini, her köşesinde hissedebileceğiniz adreslerden biri şüphesiz Indigo Group adı altında faaliyetini sürdüren Museum Hotel’dir. Ülkemizin ilk ve tek müze otelindeki tüm odalar, restoranlar, lobi, ve dış mekanlar Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı paha biçilemez antikalarla dekore edilmiştir. 30 taş ve kaya odanın her biri farklı bir hikayeye ve her biri farklı bir özelliğe sahiptir. Mesela Sultan’s Cave Suit’te yıldız meraklıları için yatarken gökyüzünü seyredebileceğiniz özel bir tavan penceresi bulunmaktadır. Safir Cave’de ise özel şarap çeşmeleri mevcuttur.

 farklı tatil 2

Vadide masaj sefası

Türkiye’nin ilk ve tek Relais & Chateaux oteli olan Museum’un terasında Kapadokya manzarası eşliğinde tıraş olmak ya da masaj yaptırmak da mümkündür. Haziran-ekim ayları arasında ise gizli ve mistik bir Kapadokya vadisinde masaj hizmeti sunulmaktadır. Aman geç kalmayın deriz.

farklı tatil 6

Kapadokya denilince ilk akla gelenlerin başında kuşkusuz balonlar gelir. Burada balon turlarının dışında cross golf, sema gösterileri, trekking, at turu, safari, vadi yürüyüşleri gibi etkinliklere katılmak da mümkündür. Aynı zamanda otelin ekolojik bahçesinde ya da dilerseniz üzüm bağlarında zaman geçirmek de mümkündür.

Keyifli tatiller dileriz…

farklı tatil 5

Bu konular da ilginizi çekebilir

Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti Piece Of Paradise Cafe Konsepti   daha önceki yayınlarımızda olduğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir