Ana sayfa / KONSEPT / ARABA KONSEPTLERİ / Huzurlarınızda Mercedes Sürücüsüz Araç Konsepti

Huzurlarınızda Mercedes Sürücüsüz Araç Konsepti

Huzurlarınızda Mercedes Sürücüsüz Araç Konsepti

Mercedes, Sürücüsüz araç konsepti Benz F 015 Luxury in Motion

Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarında tanıtımı gerçekleşti ve Mercedes’in bu konsepti fuara tek kelime ile damgasını vurdu.

Kuzey Amerika Fuarı (NAISAS)’na gelen en dikkat çekici araç olma özelliğini kazandı. Aracın içerisine yerleştirilen radar ve sensörler sayesinde,  sürücüye ihtiyaç duymayan bu araç aynı zamanda 360 derece dönebilen koltukları ile de karşınızdakiyle karşı karşıya oturma imkanını bizlere sunuyor. Sürüş esnasında da merak edebileceğiniz her şeyi 6 farklı bilgi ekranında toplayarak öğrenebiliyoruz.

Mercedes’in bu konsept aracında iki tane elektrikli motor bulunmakta ve 268 beygir güce kadar da hız yapılabilmektedir. Aynı zamanda Lityum iyon teknolojisi kullanılmış pilleri ile de 200 km yol alınabiliyor.

Aracın nasıl şarj olduğuna gelince; deposunda yer alan hidrojen ile elektrik üretilebiliyor ve bu sayede araç sürüş halindeyken de şarj olabiliyor.

Hibrit motorda kullanıldığı takdirde ise 11000 Km yol alabilen bu model araç, 0-100 km/s hıza ise 6.7 saniyede ulaşıyor.mercedes sürücüsüz araç konsepti 22 mercedes sürücüsüz araç konsepti 2

mercedes sürücüsüz araç konsepti mercedes sürücüsüz araç konsepti 26 mercedes sürücüsüz araç konsepti 25 mercedes sürücüsüz araç konsepti 24

Bu konular da ilginizi çekebilir

20 farklı konsept köprü

20 farklı konsept köprü Londra Thames Nehri 9. Elms & Pimlico köprüleri için 20 farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al