Ana sayfa / KONSEPT / Mavi Gezegen Konsept Akvaryumu

Mavi Gezegen Konsept Akvaryumu

Mavi Gezegen Konsept Akvaryumu

Ta ta tam.Huzularınızda dünyanın belki de en konsept tasarımı diyebileceğimiz Mavi Gezegen Konsept Akvaryumu. İnanıyoruz ki fotoğraflı inceledikçe şaşıracaksınız. Bizufak avm akvaryumlarında mutlu olmaya devam edelim, bakın dünyada neler oluyor : )

Sonsuz hareketle suyun şeklindenesinlenilen Danimarka’nın yeni Ulusal Akvaryumu Mavi Gezegen, harika bir girdapolarak şekilleniyor ve binanın kendisi de içeride neyin beklediğinianlatıyor.  Ayırt edici girdap kesici kıvrımlarıyla dikkat çekiyor, ancakaynı zamanda, bir bina olarak, görüş açısı, mesafe ve gün ışığı koşullarınabağlı olarak önemli ölçüde değişkenlik gösterdiği noktalarda mevcut. Havadanbakıldığına ise, neredeyse tamamen beyaz kıvrımlarıyla bir deniz yıldızınıandırıyor. Binanın önden görünüşü  organik hatlarıyla gümüş-gri dalgaların veyageniş bir deniz yaratığının çağrıştırıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Dahayakından incelendiğimizde ise, dış cephe desenleri balık pullarını anımsatıyor.Tabi biz böyle görüyoruz diye siz de böyle görmek zorunda değilsiniz.Kesinlikle bu konsept akvaryum yoruma davet eden bir mimariye sahip. 

Mavi Gezegen,  Danimarka Kastrup Limanı’nın kuzeyinde denize doğru yüksek bir tepe üzerinde yer almaktadır. Binanın kendine özgü şekli, yakınlardaki Kopenhag Havaalanı’na uçakla gelen gezginler için açıkça görülmektedir. 

Ziyaretçiler, şimdiden manzaradanbaşlayarak, girdap kollarının ilk ve en uzunlarını takip ederek girişe kadarulaşıyor.  Birden fazla güzergahın konuşlandırılmasından ötürü,ziyaretçilerin akvaryum bölümleri önünde kuyruk oluşturmasının engellenmesiplanlanmış ve kesinlikle başarılı olmuşlar.

Mavi Gezegen Konsept Akvaryumu

Mavi Gezegen Akvaryumu, tümziyaretçilere su içinde ve altında duyusal ve büyüleyici bir yaşam deneyimisunan bir konsepttir. Tüm yaş seviyelerini hedefleyen ışık, ses, gelişmişAV teknolojisi, projeksiyon, film, etkileşim, grafik, illüstrasyon veişaretlerin karışımı, her ziyaretçinin, arka plan veya ilgi alanları ne olursaolsun, mümkün olan en iyi deneyime sahip olmasını sağlıyor. Danimarka’dakitek akvaryum olan Mavi Gezegen, soğuk ve ılık sulardan, tatlı ve tuzlu olmaküzere tüm su hayatına odaklanmaktadır. 

Toplamda, Mavi Gezegen konsept akvaryumu7 milyon litre su ve 53 akvaryum ve ekrandan oluşmaktadır. Restoranındekoru, Nordic doğasını karakterize eden renklere ve ifadeleredayanmaktadır. Restoran güneydoğuya bakmaktadır ve bu sayede panoramikdeniz manzaraları sunmaktadır. Açık havadaki olanaklar arasında oturmaalanına sahip bir teras bulunmaktadır. Şimdi buyrun bu harika mimarikonseptin detaylarını daha yakından inceleyelim. 

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti 2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti ana görseline baktığınızda bizim ülkemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir