Ana sayfa / KONSEPT / 2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti ana görseline baktığınızda bizim ülkemizde de aynı projelerin olduğunu söylemeniz mümkün müdür? Tabi ki mümkündür. Kentsel dönüşüm adı altında mevcut binayı yıkıp, üzerine 10 kat ilave ederek yeni bina inşa eden ve bu binaların ne yeşil alanlarını, ne otopark sorununu düşünmeden kentsel dönüşümü güvenilir firmalarla gerçekleştirin diye sloganlar atan firmalara bakarak söylemek mümkündür. Yani? Mümkün değildir. Ülkemizde yapılan yeni tesislerin bir kaçı dışında maalesef hala bu bilinci taşıyan bir zihniyet oluşmadı ve oluşacağa da benzemiyor. Bu yüzden ” Geri kalıyoruz ” cümlesinin hangi zihniyetten geldiğini anlamak zor değil. Neyse Marka Konsept olarak içimizdekileri böyle ortaya döktükten sonra gelelim 2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti detaylarına.

Paris’in İklim Enerji Planı’ndan sonra sera gazı emisyonlarının% 75’ini 2050’de azaltmayı amaçlayan «2050 PARIS SMART CITY» projesi, artı-enerjiyle (BEPOS) üretilen yüksek katlı binaların entegrasyonu üzerine bir araştırma ve geliştirme çalışmasıdır. Bulunduğu çevrenin enerji ihtiyacını doğal yöntemlerle giderme ana konusudur. Aynı zamanda kentin yoğunluğunu uzun vadede artırarak kentsel ısınma adası olgusuyla mücadele etmek için bu çalışma karışık kulelerin 8 prototipini sunmaktadır. Bu kuleler şehrin kalbinde doğayı yeniden yaşama bağlar ve tasarımlarından biyoklimatizma kurallarını ve yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir enerjileri kısa devirde yenilikçi sistemlerle bütünleştirir. Yeni sosyal yeniliklere,

Bu çalışma, «Vincent Callebaut Architectures» ajansı tarafından 2014 yazında yeşil mühendislik danışmanı «Setec» ile Paris Belediye Sarayı için gerçekleştirildi. 2050 yılı Paris’teki yüksek katlı binaların geçmişi ve evrim perspektifi İklim Enerji Planı ve 8 artı enerjili ve / veya enerjik şekilde bağlı prototipler aşağıda sunulmuştur. Daha fazla mimari konsept için adres mimari konseptler.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti

Piece Of Paradise Cafe Konsepti Piece Of Paradise Cafe Konsepti   daha önceki yayınlarımızda olduğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al