Ana sayfa / KONSEPT / ARABA KONSEPTLERİ / Yeni Porsche Concept Study Mission E. Elektrikli Modeli

Yeni Porsche Concept Study Mission E. Elektrikli Modeli

Yeni Porsche Concept Mission E. Elektrikli modeli döneme damgasını vurdu. Marka Konsept olarak Porsche Mission E. modeli üzerine detaylı bilgileri  özenle hazırladık. Araba konseptleri kategorimizde otomobil severler için hazırlanan bu haberimizde detayları ise görsellerle destekledik. Geleceğin konsept otomobillerini üreten Porsche markası elektrik otomobil devrimi huzurlarınızda. Unutmayın. Porsche Concept otomobilin  en modern, en sanatsal ve en teknolojik hali.

porsche concept (18)

  • Hızlanma 0-100 km / s <3.5 sn Hızlanma 0-200 km / s <12 sn
  •  Azami hız > 250 km / h
  •  Güç > 440 kW (> 600 hp)
  •  Menzil > 500 km (300 Mil)
  •  Sistem voltajı 800 V
  •  Şarj süresi < 15 dakika içinde % 80

TASARIM

Kompakt elektrikli motoruyla Porsche Concept Mission modeli, herhangi bir yanmalı motor, egzoz sistemi gibi özellikleri taşımıyor. Onlardan tamamen yoksunlaştırıldı. Sonuç: Tamamen akıcı bir yapı performansı için tasarlanmış icat… Yani spor araba geleceği son derece umut verici görünüyor. Hatta heyecanlandırıcı diyebilirsiniz.

porsche concept (17)

 

ÖN TASARIM

Otomobilin ön kısmı, son derece düz kaput bölümü ile açıkça Porsche 918 Spyder süper spor araba ailesel bağlarını kanıtlar nitelikte. Ön kısımda ön plana çıkan üslup ve teknikler ise   destek sistemleri entegre sensörler ile Matrix LED far birimleridir.

porsche concept (1)

 

DIŞ DİZAYN

Hızlı açılır  tavan ile  birlikte tipik Porsche tarzı yan pencere hattı ile, profilde Porsche tartışmasız Konsept çalışmalarında Misyon E. modeli liderliği üstleniyor. Counter tipi açılan kapılar görünümü ayrıcalıklı kılarken araca girişi oldukça kolaylaştırıyor.

porsche concept (12) porsche concept (13) porsche concept (14) porsche concept (16)

İÇ DİZAYN

Hafiflik, açıklık, sadelik, açık mimari, sürücü-yönelim ve gün-gün kullanılabilirlik: Konsept Çalışması Misyon E. ilkeleri  aslında  1948 yılında doğumundan bu yana her Porsche için içsel bir felsefe olmuştur… Elektrikli bu tahrik edici konsepti bu ilkelerine tamamen yeni bir yorum katıyor. Koltuklar sadece ileri geri değil, sağa sola doğruda konumlandırmak mümkün oluyor. Daha fazla araba konseptleri için sizi burada bekliyoruz 🙂

porsche concept (5) porsche concept (7) porsche concept (8) porsche concept (9)

 

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti

2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti 2050 Paris Akıllı Şehir Konsepti ana görseline baktığınızda bizim ülkemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir