Ana sayfa / MARKA / A101 Markasının Tarihçesi
marka hikayeleri

A101 Markasının Tarihçesi

A101 Markasının Tarihçesi… A101 markası son zamanlar üzerinde en çok konuşulan ve adeta bir gizem haline gelen markalar arasında yer almaktadır. Bir marka bu denli merak edilir de bizler bu marka ile yolumuzu birleştirmez miyiz? Elbette birleştiririz. O halde A101 markasının tarihçesine hoşgeldiniz.

Aslında A101 konsepti ve amacına çok yabancı değiliz. A101 markasının kurucusunun da bu konsepte yabancı olmaması kısa zamanda başarıyı ve büyümeyi getiren en önemli faktör olduğu da aşikardır. A101 market zinciri, kalite ve ekonomik fiyatlar çerçevesinde ürün satışı yapmayı hedeflemiş ve bu hedef ile milyonların takdirini kazanmıştır. Eee bu kazanış işe kısa zaman içerisinde de Türkiye’nin her yerine şube açılışları ile taçlanmıştır. 2008 yılında BİM de bulunan ortaklığına son veren Aziz Zapsu A101 marketler zincirini kurmuştur.  Elbette bu kuruluş tek bir kişi tarafından olmamıştır. Aziz Zapsu ortaklığın sadece bir tarafı olarak bilinmektedir. Zapsu 2010 yılına geldiğimizde ortaklıktan ayrılmış ve yerini Turgut Aydın’a devretmiştir. A101 marketler zincirinin ilk kurucusu Aziz Zapsu olsa da Turgut Aydın bu marketler zincirinin en büyük hissadarı olarak bilinmektedir.

A101 Markasının Tarihçesi: A101 Hissedarları

A101 marketler zincirinin bugün pek çok hissedarı bulunsa da en büyük hissenin Aydın Ailesine ait olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Yazımızın en başında dediğimiz gibi A101 markası hakkında pek çok soru işareti insanların kafasında yer almaktadır. Bu sorulardan birkaçı; A101 kimindir? A101 hangi ülkenin markasıdır? ya da A101’in sahibi kimdir? soruları olmaktadır. A101’i kim kurmuştur sorusuna yanıt bulduysak da aşağıda vermiş olduğumuz liste ile birlikte A101 kimindir sorusunu aydınlatmış olacağız. A101 de hissesi olanlar;

  • Aydın ailesi, 52.92-Turgut Aydın
  • Bank Asya- 21.84
  • İrfan Hacıosmanoğlu- 10.08
  • Forum Süt-6.00
  • Murat Sungurlu-3.89
  • Hasan Sayın-3.89
  • Asım Sayın-1.38

A101 ile ilgili sorulabilecek soruların cevapları kısaca bu şekilde olmaktadır. Markalardan haberler almak ve takipte kalmak için bizi takip edin. 

marka hikayeleri

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al