Ana sayfa / MARKA / Avon Markasının Tarihçesi
markalar tarihi

Avon Markasının Tarihçesi

Avon markasının tarihçesi

Yüzlerce yıl önce başlayan güzellik hikayesi….

Genç girişimcimiz bundan yüzlerce yıl önce geçimini sağlayabilmek adına kapı kapı dolaşıp kitap satar. Kitap satışını arttırabilmek adına ise sattığı kitapların yanında, müşterilerine küçük koku esasları hediye eder. Fakat bir süre sonra fark eder ki, koku esansları kitaplardan daha çok ilgi görüyor. Bunun üzerine girişimcimiz David McConnell, sizin de tahmin ettiğiniz gibi kitap satmaktan vazgeçerek parfüm satmaya karar verir.

avon-markasinin-tarihcesi-2McConell kadınların parfüme gösterdiği bu ilgiye kayıtsız kalamaz ve 1886 yılında California Perfume Company’i kurarak kozmetik sektörüne adımını atar. Ardından 1897 yılında Sunffern’de ilk ar-ge merkezi kurulur. Sunffern’de faaliyet gösteren şirketin marka ismi ise Shakespeare’nin yaşadığı şehir olan Stratford on Avon’dan esinlenerek oluşturulur. Çünkü McConell’in Shakespeare’ye olan sevgisi tartışılmaz bir gerçekti.

avon-markasinin-tarihcesiSunffern merkezinde Avon ismi altında üretilen ürünlerin satışı ise, tıpkı kitap satışında olduğu gibi kapı kapı gezilerek yapılır.Markanın ilk katoloğu ise, kuruluşundan tam 10 yıl sonra basılmıştır. Bugün Avon markası McConnell’in mirasını satış politikaları ile sürdürmeye devam etmektedir. Elbette biri çıkıp kapı kapı dolaşmıyor fakat dünyanın dört bir köşesindeki Avon müşteri temsilcileri ve Avon üyeleri ciddi bir satış potansiyeli oluşturmaktadır.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir