Ana sayfa / MARKA / Burger House Markasının Tarihçesi
burger house marka tarihi

Burger House Markasının Tarihçesi

Burger House markasının tarihçesi

İngiltere’de TJ’S Hamburger’i kurmasının ardından, büyük bir emekle çok şubeli bir zincir haline getiren Kemal Gürer, Türkiye’ye dönüş kararı sonrasında edindiği bu önemli tecrübeyi kendi vatanında yani Türkiye’de uygulamaya karar verdi. Türkiye’de harekete geçmeyi planladığı dönem içerisinde, Borusan Otomotiv’de üst düzey yöneticilik konumunda bulunan şimdiki ortağı Özüm Sönmezalp ile kesişti.

Özüm Sönmezalp Hamburgerin anavatanı Amerika’da MBA eğitimi aldığı sırada Türkiye’de farklı bir burger konsepti oluşturmayı planlıyordu ve aynı hedefte yol almak isteyen ikilinin buluşması ile Burger House’ın temelleri atıldı.

Burger House markası menüsünden, mimarisine, kullanılan renklerden verilen hizmete kadar tamamen bu ikilinin hayallerini gerçeğe taşımasıyla ortaya çıktı.

2009 senesinin Ekim ayında İstanbulun Kralı Bağdat Caddesinin kalbinde ilk Burger House şubesi açıldı. Burger House Türkiyenin en lezzetli burgerlerini yapma amacıyla tüketiciler ile buluşmaya 2009 senesinden itibaren devam etmektedir. Bu muhteşem lezzet ile geleceğe yatırım yapmak ve ortak olabilmek için mutlaka ” Burger House Franchise-Bayilik veriyor ” başlıklı yazımızı okuyunuz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir