Ana sayfa / MARKA / Chanel Marka Tarihi

Chanel Marka Tarihi

Chanel Marka Tarihi ‘Her şerde bir hayır vardır’ sözünü çok iyi biliriz değil mi? İşte Chanel marka tarihi yazımızı okunduktan sonra söylenecek en anlamlı söz budur. Sözü uzatmadan merak edilen Chanel marka tarihi ile sizleri baş başa bırakıyoruz ve bu anlamlı bir o kadar da gerçek başarının hikayesi olan bu gerçek olayı tüm dikkatinizle okumanızı öneriyoruz.

chanel-marka-tarihi-11

Doğduğu günden hayatının o dönüm noktası olan güne kadar türlü türlü sıkıntı ve üzüntüler yaşayan Gabrielle Chanel 1905 ve 1908 yılları arasında kafelerde ve konserlerde şarkıcılık yapmıştır ve bu deneyimleri sırasında Coco ismini benimsemiştir. İlk önce zengin bir subayla daha sonrasında ise İngiliz bir sanayici ile duygusal bir ilişki yaşamış ve 1910 yılında Paris’te ilk şapka ve aksesuar dükkanını hizmete sunmuştur. Bu iki adam ona sosyete hanımlardan müşteri bulma konusunda her zaman yardımcı olmuştur. Ne var ki modaya açılan kapının aralanması da çok uzun sürmemiş ve Fransız moda dünyasında ilk olan jarse kullanımı Chanel ile başlangıcı gerçekleştirmiştir.

1922 yılına geldiğimizde etkisi halen süren Chanel No.5 adlı parfüm piyasaya sürülmüş ve bu parfüm Chanel şirketi için hala en karlı ürün olma özelliğini devam ettirmiştir. 1905 yılında başlayan yükselme hikayesinin bugün nerelere geldiğini bilmeyenimiz yoktur. Bugün moda Chanel’in etkisi ile şekillenmektedir ve hatta moda Chanel öncesi ve sonrası olarak ikiye bile ayrılabilmektedir. Yani modacılar bu şekilde ifade ediyor, bizde onların söylemlerini iletiyoruz. İddiamız yok. Bilginize 🙂

Günümüzde Chanel marka tarihi 

Küçük yaşta annesini kaybeden ve babasının bu zor dönemde onları terk etmesi ile başlayan Chanel’in hikayesi bugün dünyanın en ünlü markası olarak anılması ile sonuçlanmıştır.

Chanel; kadınları yüzyıllar bıyunca mahkum olduğu korse derdinden kurtararak rahatlıkla gelen şıklığı öğretmiştir. Siyah sadece matem günlerinde ve cenazelerde kullanılan bir renk iken, siyahla gelen zarafeti ve şıklığı gözler önüne sermiştir. Evet, Chanel marka tarihi aslında Gabrielle Chanel’in özgün fikirleri ve zekasının bir ürünü olarak karşımızda durmaktadır. Markaların tarihçe kategorimizde daha yüzlerce gerçek hikayenin var olduğunu hatırlatmak isteriz. Malumunuz adımızı onlardan aldık. Diğer markaların tarihi hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen TIKLAYINIZ. 

chanel-marka-tarihi-12

chanel-marka-tarihi-14

chanel-marka-tarihi-15

chanel-marka-tarihi-16

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al