Ana sayfa / MARKA / Çiçek sepeti marka tarihi

Çiçek sepeti marka tarihi

Çiçek sepeti marka tarihi…

Hediyelere bakış açısını değiştiren ve kararsızlıkları bitiş noktasına getiren çiçek sepeti markasının tarihçesini illa ki merak ediyorsunuzdur. Aslında her icat, her yenilik bir şeyin yokluğunda düşünülüyor. Çiçek sepeti  yokluk üzerine kurulmuş bir marka. Ama bu seferki yokluk bildiğimiz parasızlık vb durumlar değil.

Emre Aydın 2001 yılında İstanbul’dan başka bir şehre çiçek göndermek ister. Fakat bunu başarmakta oldukça zorlanır. Bu zorlanmanın sonucunda 2001  yılında çiçek siparişi isimli bir web sitesi kurar. 2007 yılına kadar profesyonel endüstri mühendisi olarak çalışmalarında devam eden Emre Aydın, web sitesini de kendi yönetir. 2008 yılında çiçek siparişi isimli web sitesini, çiçek sepeti ismiyle revize eder.

cicek-sepeti-marka-tarihi-3

Ve çiçek sepeti kuruluş hikayesi burada başlar. Bu arada Emre Aydın çiçek sepetinin sitesini kendisi hazırlar Bir dönem web tasarım ve yazılım üzerine eğitim alır. Bu eğitimini kendi işinde başarıyla uygular. Sonuç? Tabi ki başarı. Bugün itibarıyla 370 çalışanıyla birlikte, ortalama 60 saniyede bir ürün teslimatı gerçekleştirmektedir. Gerisini artık siz düşünün. Ama mutlaka büyük ve olmayanı düşünün. Bol çiçekli günler 🙂

cicek-sepeti-marka-tarihi-5 cicek-sepeti-marka-tarihi

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir