Ana sayfa / MARKA / Colins Markasının Tarihçesi
colins marka tarihi

Colins Markasının Tarihçesi

Colins markasının tarihçesi

Colins markasının kurusucusu Nurettin Eroğlu’dur. Nurettin Eroğlu, 1975 yılında Niğde sınırlarına bağlı olan Aksaray’dan kalkıp İstanbul’a göç eder. Markamızın hikayesi ise ytam bu noktada kaleme alınmaya başlar. İstanbul’da ilk olarak, konfeksiyon hayatına başlangıç yapan Eroğlu 1983’de artık kendi işini kurar.

Kendisinin kurmuş olduğu atölyesine 3 erkek kardeşini de dahil ederek kendi işinin patronu olur. Bu güne kadar çırak ve kalfa olarak gelen Eroğlu, edindiği bilgi ve deneyimlerle yoluna usta olarak devam eder.

Eroğlu, marka çalışmalarına ilk “kulis” markasıyla başlar. Fakat öngörücü bakış açısıyla kulis ismini Colins olarak değiştirme kararı alır. Çünkü daha o günden yurtdışına açılma fikri mevcuttu ve ileri de isim problemi yaşamak istemiyorlardı.

colins markasının tarihçesi logoKrizleri fırsata çevirme konusunda son derece başarılı olan Eroğlu ailesi, kriz dönemlerinde yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Örneğin, 1994 krizi sürerken Rusya’ya açılmak istemeleri, 1998 Güney Asya krizi sırasında ise Avcılara bir tekstil fabrikası açmaları, 2001 krizinde de Çorlu’ya fabrika açmaları, Eroğlu ailesinin krizlerden korkmadığının bir göstergesiydi.

Bugün Colins markasının ihracatının büyük çoğunluğu ise Rusya’ya gerçekleştirilmektedir. 20 milyondan fazla satış yaptıklarını belirten firma özellikle Rus pazarında çok çok büyüdüklerini belirtmektedirler.

Günümüzde 300’den fazla noktada satış yapabilen Colin’s in 4500 civarında çalışanı bulunmaktadır.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir