Ana sayfa / MARKA / Dominos Pizza Tarihi
dominos pizza marka tarihi

Dominos Pizza Tarihi

Dominos Pizza Tarihi… Bu markanın hikayesi biraz araştırıldığında Tom Mogaghan ve onun erkek kardeşi James’in yerel bir pizzacı dükkanını satın almasına kadar uzanır. O dönem kardeşler, pizzacı dükkanını satın almak için 500 Dolar borçlanırlar. Tüm bu sıkıntıları unutmuş olan James işi bırakır ve hissesini 2. el Volkswagen Beetle karşılığında kardeşine yani Tom’a satar. Tom artık bu pizzacının tek sahibi ve tek söz hakkı olan kişiydi. Bu sebeple almış oldukları küçük pizzacı dükkanının adını kendi kararı ile Dominick’s Pizza’dan Dominos Pizza’ya çevirir.

Dominos Pizza Tarihi ve Gelişimi

Tom’un yönetiminde olan Domino’s Pizza gün geçtikçe gelişse de 1968 yılında şirketin ana merkezinde bir yangın çıkar ve erzakların tamamı yanar. Gelişme ve büyüme sürecinde bir dizi talihsiz olayla karşılaşan marka 1980’li yıllarda Domino’s Winnipeg Canada da uluslararası Dominos’u açar ve böylece operasyonlarında merkeziyetçilikten vazgeçmiş olur. Şirket bu süreçten sonra sürekli gelişir ve 2006 Haziran ayında 8.190 mağazaya ulaşır.

Dominos Pizza Tarihi içerisinde önemli yeri olan ilk üç Domino’s Pizza mağazası, kutuların üzerindeki üç noktayı sembolize ederek hayatımızdaki yerini alır. Yüzlerce Markaların Tarihçesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

dominos pizza marka tarihi

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir