Ana sayfa / MARKA / Facebook Marka Tarihi

Facebook Marka Tarihi

Facebook Marka Tarihi… Hemen hemen hepimiz Facebook’un nasıl kullanıldığı hakkında bir fikre sahip olsak da Facebook nasıl kuruldu ya da Facebook markasının kuruluş hikayesi hakkında bir fikre sahip değiliz. Fakat dakikalar sonra böyle bir sorunumuz kalmayacak. İşte huzurlarınızda Facebook markasının hikayesi…

Bugün milyonlarca insanı birbirine bağlayan ve dünyanın en bilinen sosyal medya platformu olan Facebook, 2004 yılında kuruldu. 4 Şubat 2014 tarihinde kurulumunu tamamlayıp bu platformu hayata geçiren Harvard üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg bu platformun bugünlere geleceğini hayal edebilmiş miydi acaba?

Facebook Marka Tarihi Kuruluşu

Başlangıçta sadece Harvard üniversitesi öğrencilerini bir arada toplamak için kurulsa da zamanla oluşan ilgiden dolayı amacından sapmış ve Boston civarındaki diğer üniversiteleri de bünyesine katmıştır. Facebook’a olan ilgi Boston civarındaki diğer okullarla da sınırlı kalmamış ve bir yıl içerisinde neredeyse tüm ABD’ye yayılmıştır.

Facebook’un dönüm noktası denilen tarih ise 11 Eylül 2006 oldu. Bu tarih itibari ile Facebook tüm dünyadan e-postaların kaydını kabul eder hale geldi. Ve aslında 11 Eylül 2006 tarihi Facebook markasının hikayesi temasının dönüm noktasını oluşturdu.

Facebook Marka Tarihi Günümüzde

Facebook markasının hikayesi bu şekilde seyir etmişken, geldiği nokta takdire değerdir. Bugün Facebook dünyanın en çok tercih edilen ve ziyaret edilen sosyal ağlarından biridir. Sosyal medya mecralarının ‘Amiral Gemisi’ olarak bilinmektedir. Facebook markasının kuruluşu üzerinden 12 yıl geçse de sektörde var olan yerini ve önemini sürekli arttırarak korumayı başarmıştır. Dolayısı ile de kurucusu Mark Zukerberg’i tabiri yerindeyse zengin ederek binlerce kişinin ekmek parası olmuştur.

Bir ‘nerden nereyeee’ hikayesi daha böyle şekillenmiş oldu. Diğer dünya markaları hikayeleri için lütfen ” Markaların Tarihçesi “ kategorimizi ziyaret ediniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al