Ana sayfa / MARKA / Faruk Güllüoğlu Markasının Tarihçesi
marka tarihi

Faruk Güllüoğlu Markasının Tarihçesi

Faruk Güllüoğlu markasının tarihçesi

Milli lezzetimiz baklavanın, dünya lezzeti olma öyküsü Faruk Güllüoğlu’ndan…

Sene 1993 yılını gösterdiğinde, o dönemin Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL Azerbaycan’a bir gezi düzenlemiştir ve bu geziye katılanlar arasında Faruk Güllüoğlu da bulunmaktaydı. İşte bu gezi Faruk Güllüoğlu markasının dünya markası olma yolundaki ilk adımı olacaktı.

Gezi esnasında Faruk Güllüoğlu’nun zihninde Azerbaycan’a gelmek ve burada bir dükkan açmak fikri uyanır. Tabi ki bu fikir, Faruk Güllüoğlu’nun gözlemleri neticesinde oluşur. Bu düşüncesinde oldukça kararlı olan Faruk Güllüoğlu abisiyle görüş ayrılığına düşse de babasının müsadesi ile Bakü’de ilk mağazasını açar. Bu yıllar içerisinde Faruk Güllüoğlu pek çok zorlukla karşılaşır, fakat hiçbir zorluk onu yıldırmaz ve Bakü’ye gelişinden dolayı bir pişmanlığın içine sürüklenmez.

faruk-gulluoglu-markasinin-tarihcesi

Azerbaycan’da geçen zorlu günlerin ardından Faruk Güllüoğlu Türkiye’de büyüme kararı alır ve 1994 yılında ilk tesis Bakırköy’de kurulur. Bakırköy’de zamanla ün yapan Güllüoğlu herkesçe binen bir marka haline gelir ve Bakırköy’de şubeler birbiri ardına açılmaya başlanır.

Yurtdışı serüvenine Bakü ile başlayan marka, büyüme hızını hiç yavaşlatmadan yoluna devam eder ve 2009 yılının Kasım ayında Estonya’nın başkenti olan Tallinn’e ardından 2015 yılının Mart ayında Kıbrıs Levkoşa’ya Faruk Güllüoğlu markasını taşır. Böylece asırlardır değişmeyen lezzetimiz Dünya’ya açılır.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir