Ana sayfa / MARKA / Geri Dönüşümcü Marka Lush

Geri Dönüşümcü Marka Lush

Geri Dönüşümcü Marka Lush

Geri Dönüşümcü Marka Lush; Birleşik Krallığın “etik kozmetik” markalarından Lush, el üretimi katı banyo ürünleri için kahve fincanlarını geri dönüştürerek sürdürülebilir paketler hazırladı.

James Cropper 3D isimli şirket ile anlaşan marka, çoğu kompozit, yüksek dirençli kağıt ve polietilenden üretilen ve geri dönüştürmesi bu nedenle daha zor olan kahve bardaklarına ikinci bir yaşam şansı daha verdi.

Özel hazırlanan gelişmiş işleme teknikleri ile plastik ve kağıt ayrıştırılarak, bir çok kahve markasının çöpe attığı milyonlarca kahve bardağını Lush müşterilerine lüks ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için akıllıca kullanmayı tercih etti.

Geri Dönüşümcü Marka Lush dönüştürüyor

İşlenen ve yeniden hayata kazandırılan geri dönüştürülmüş kağıt özel bir renk boyama sürecinden geçerek Lush tasarımcıları tarafından nihai paket şeklini alıyor ve katı banyo yağlarının girebileceği kalıplara sahip kare bir kutu haline dönüşüyor. Müşteriler tarafından da tekrar tekrar kullanılabilecek dayanıklıkta olan bu kutu aynı zamanda genel kağıt geri dönüştürme ünitelerinde tekrar kullanıma kazandırılabiliyor. Böylelikle hem çevreye verilen zarar minimuma indirilirken hem de çöpe atılan kahve kupaları yeniden hayat buluyor. Bununla da kalmayarak Lush, müşterilerine “ayrıcalık” hissini en sürdürülebilir yoldan yaşatma imkanı buluyor.

COLOURFORM teknolojisi kullanılarak yaratılan plastik ve diğer paketleme materyallerine sürdürülebilir bir alternatif oluşturan Lush paketler doğada tamamen çözünebiliyor.

James Cropper’ın kahve bardağı dönüştürme teknolojisinden faydalanan tek marka Lush değil, departman mağazacılık markalarından Selfridges’de imzası haline gelen sarı kağıt çantalarını bu teknoloji ile üretme kararı aldığını duyurdu.

Sürdürülebilir moda her geçen yayılıyor ve markalar üstüne düşen sorumluluğu almaları gerektiğinin farkına varmaya başladılar bile. Umarım kahve bardaklarından gelen bu fikir bir çok markaya da ilham verici nitelikte olur. Markanızı Marka Konsept ile takip edin.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir