Ana sayfa / MARKA / Google Drone Her Alanda Hizmette
google drone

Google Drone Her Alanda Hizmette

Google Drone Her Alanda  Hizmette desek de bu insansız hava araçları başlangıçta yalnızca askeri alanda ve eğlence amacıyla kullanılıyordu. Şimdilerde ise her alanda kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda ünlü kargo şirketleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde kargo teslimatı yapmak için yola çıkan Google Kargo Drone dağıtım yaptığı esnada görüntülenmişti. Dağıtım için Drone’ı kullanan tek kargo şirketi Amazon’da değil elbette. Ayrıca Google Kargo Drone için uzaktan kumandalı bir uçak aynı zamanda da dört pervaneli bir araç izlenimlerinin oluşmaması olası bile değil.

google drone

Google Drone Her Alanda  Hizmette! Yeni Görevi Kargo Taşımacılığı

Google’ın tasarlamış olduğu Drone’ler pervaneleri vasıtasıyla dikey bir şekilde havalanabiliyor. Akabinde ileri itiş gücünü ve pervanelerini kullanan insansız araçlar bir noktadan diğer bir noktaya verimli bir şekilde uçuş sağlıyor. Drone hedefe ulaştığında ise son derece gergin bir olta ipi ile kargo aşağıya indiriliyor. Olası sorunların önüne geçebilmek adına geliştirilen yumurta adı verilen sistem,  paketin yere indirilip indirilmediğini denetliyor ve akabinde Drone’nin yoluna devam edip edemeyeceği talimatını gönderiyor.

Drone ile kargo taşımacılığı şuan test aşamasında seyretse de ilerleyen dönemlerde kargolarımızı Drone’ler teslim edebilir. Gelişmeler için takipte kalın.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir