Ana sayfa / MARKA / Hermes Marka Tarihi
hermes marka tarihi

Hermes Marka Tarihi

Hermes Marka Tarihi

Deri aksesuarı yapımı ile başlayan ve dünyaya açılan bir marka tarihi daha. Tahmin edin, demeyeceğiz elbette, çünkü tahmini oldukça zor bir marka tarihi ile karşınızdayız. Marka konsept ailesi olarak her markayı huzurlarınıza sunuyor ve marka tarihi hikayelerini paylaşmaktan keyif alıyoruz.

Bu kez marka tarihi hikayemiz 1837 yılında başlıyor. !837 senesinde Thierry Hermes tarafından temeli oluşturulan firma ilk etapta eyer ve binicilik ile ilgili deri ve aksesuar tasarımları ile gündeme geliyor. Peki bu tasarımların müşteri kitlesi kimler oluyor dersiniz? Elbette Avrupalı soylular. İlk birkaç yıl özel tasarım kemerler, dizginler ve özel şapka tasarımları yapan markamız, 1920 yılına gelindiğinde fermuar patentini alarak yeni ürün tasarımında kendini buluyor. Bu yeni ürünümüzde tahmin edersiniz ki kadın çantasıdır. Birçok kadını tasarımları ile cezbeden çanta modelleri ile Hermes markası tabi ki daha çok gündeme gelmeye başlıyor.

Hermes Marka Tarihi – Yönetim el değiştirdi ve…

Yönetimin babadan oğula geçiş yaptığı marka bugün yeni nesle uyum sağladı ve kendini biraz daha şekillendirdi diyebiliriz. Thierry Hermes’ın oğlu olan Charles Emile Hermes, baba mesleğini devraldıktan sonra önemli gelişmelere imza atmıştır ve markayı Avrupa, Asya ve Amerika’da elit sosyetelere tanıtmayı başardı. Charles Emile Hermes’ın oğulları ise markanın adını Hermes Freres olarak değiştirmiştir. Bu marka ismi değişikliğinden sonra ise firma özel deri imalatına başlamıştır. Eldiven, kemer ve spor giyim üzerinde yoğunlaşan markanın bugün bünyesinde ev tekstili, mobilya ve porselen gibi ürünler de bulunmaktadır.

Ürünlerini turuncu bir kutu içerisinde müşterilerini sunan marka birçok ünlü isminde belirttiği gibi adeta bir mutluluk sembolü olmaktadır. Daha fazla marka tarihi için lütfen tıklayınız.

hermes-marka-tarihi-11

hermes-marka-tarihi-2

hermes-marka-tarihi-1

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al