Ana sayfa / MARKA / H&M Markasının Tarihçesi

H&M Markasının Tarihçesi

H&M markasının tarihçesi – H&M Açılımı

İsveç merkezli olan, hazır giyim markası 1947 yılında Erling Persson tarafından kurulmuş olup bugün kadınların en beğendiği on marka içerisindeki yerini korumaktadır.

H&M Marka İsminin Açılımı

“Hennes” kelime anlamı itibari ile “kadın için” anlamını taşımaktadır. Erling Persson, Vasteras’ta “Hennes” ismini verdiği mütevazi mağazasında bayanlara yönelik olan tasarımlarını müşterileri ile buluşturur.

H&M Markasının Tarihçesi – Erkekler Koleksiyonuna Giriş

1968 yılında ise, faaliyetlerini geliştirmek adına Stokholm’da av malzemeleri dükkanı Mauritz Widfoss’u satın alır ve firmanın ismine ikinci bir isim daha eklemek ister. Bu isim “Mauritz”den başka bir şey olamaz. Bayan giyim üzerine çıktığı bu yola erkek giyim koleksiyonunu da ekleyebilmek adına bu ismi kullanmayı uygun görür. Ardından, erkekler için hazırladığı bir seri ile koleksiyonunu tamamlar.

1964 yılına gelindiğinde Norveç, 1967 yılında ise; Danimarka, Almanya ve İsviçre’de de faaliyetlerini yürütmeye başlar.

1982’den beri oğlu Stefan’ın yönetiminde olan H&M, Hollanda, Avusturya ve Finlandiya’nın gönüllerini fetih etmeyi başarır. 1998 yılında ise Fransa ve ardından da ABD’yi fetheder.

Erling Persson’un, Hennes isimli küçük mağazasına Mauritz Widfoss’u eklemesi ile bayan ve erkek giyim sektörü tek bir çatı altında birleştirilmiş olur (H&M).

H&M Markasının Tarihçesi – Hm hangi ülkenin markası ?

Aslında yazımızın ilk kısmıdna bunu açıkça belirttik. Fakat ziyaretçilerimizden aldığımz bildirimler doğrultusunda yazımızın sonuna ikinci kez ilave etme gereği duyduk. Hm hangi ülkenin markası ? sorunuzun cevabı:
h&m marka tarihi

h&m marka tarihi 2

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir