Ana sayfa / MARKA / Kodak Marka Tarihi
kodak marka tarihi

Kodak Marka Tarihi

Kodak Marka Tarihi. Eastman Kodak marka tarihinin hikayesi 1881 yılında George Eastman ve Henry Strong’un işbirliği ile kurulan Eastman Dry Plate şirketine kadar dayanmaktadır. Kodak şirket kurucularının isimlerinin birleşiminden oluşmadıysa o halde şirket kodak ismini nasıl aldı? İşte şöyle; Kodak ismi ilk basit rulo filmli fotoğraf makinesının adı oldu ve günümüze kadar geldi. Kodak tek bir dalda kalmamış aynı zamanda fotoğraflama ile de birçok sektöre de girmiştir ki bu sektörlerden biri de tıbbi fotoğraflamadır.

Kodak Marka Tarihi Sorulduğunda

Kodak marka tarihi sorularına pek çok cevap vermek mümkün olsa da bu cevapların en anlamlısı kuşkusuz Eastman Dry Plate şirketi olarak gösterilir. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi şirketin kuruluşu ve kuruluştan sonra kullanılan fotoğraf makinesinin adı Kodak markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

O dönemde Kodak kelimesinin anlamı çokça sorgulanmaktaydı ve bu sorulara cevabı George Eastman’ın şu şekilde verdiği bilinmektedir. Kodak kelimesinin anlamı bir çocuğun ilk ”goo”su kadar anlamsız ama iki ucundandaki boyun eğmeyen harfleri ile bir fotoğraf makinesi gibi yüzümüze patladı ve bu şekilde anlamlandı. Kodak kelimesi içerisinde çokça anlam aramamalı sonucu gün gibi bizleri karşılamasa da bu fotoğraf makineleri o kadar büyük bir başarı gösterdi ki daha sonraki dönemde Kodak şirket ismi haline dönüştü ve markaların tarihçesi bir gizemi daha açıklığa kavuşturdu.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al