Ana sayfa / MARKA / Kütahya Porselen Marka Tarihi
kütahya porselen

Kütahya Porselen Marka Tarihi

Kütahya Porselen Marka Tarihi 1970 yılında şekillenmeye başlamış olsa da birçok ibretlik durumu bünyesinde barındırır. Mesela bu markanın ismi neden bir şehir ismi ile anılıyor dersiniz? Bir şehir ismi ile anılıyor çünkü markanın kurucuları işe başladıkları şehri yüceltmek adına özellikle bu ismi seçmişlerdir. Söylemlerimizden de anlaşılacağı üzere Kütahya Porselen, Kütahya da kurulmuştur ve kurucusu Nafi Güral’dır. Kuruluşun ardındaki ilk yıllarda oldukça küçük ve mütevazi işletmecisi olarak piyasaya ürün sunan Nafi Güral ve ekibinin hedefindeki ilk pazar turizm olmuştur.

Kütahya Porselen Marka Tarihi ve Gelişimi

Kütahya Porselen markasını ayırt edici kılan en önemli özelliği dinamiğini korumayı başaran yapısı ve gelişime açık yönetim anlayışı olmuştur. Bu anlayış ile birlikte kısa zamanda porselen üretimi bağlamında dünyanın lideri konumuna gelmiştir.

Kütahya porselen her yıl ürün bazı olarak yüzden fazla form, otellere hitap edecek şekilde en az iki koleksiyon ve ortalama 1000 desen üretimi gerçekleştirmektedir. Ayrıca Kütahya porselen yalnızca porselen üretmekle kalmamış aynı zamanda porselen makineleri üretiminde de uzmanlaşmıştır.

Özellikle 90’lı yıllarda başlayan hareketlenme ile bugün 52 ülkede Kütahya Porselen markasının ürünleri tüketicilere buluşmaktadır. Hikayesine tanık olduğumuz birçok Marka Tarihi gibi Kütahya Porselen’in de tarihinde zorluklar, başarıları getirmiştir. Bu başarılarda bugün sofralarımızın vazgeçilmezi olarak karşımızda durmaktadır. Daha çok tarihi yolculuklar için markaların tarihçesi kategorimizde seyrinizi devam ettirebilirsiniz..

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir