Ana sayfa / MARKA / Lamborghini Markasının Tarihçesi
lamborghini marka tarihi

Lamborghini Markasının Tarihçesi

Lamborghini markasının tarihçesi

Her olumsuzluk bir fırsatı ve yeni bir fikri geliştirir derler. Buyrun olumsuzluğun ürettiği Lamborghini markasının nasıl doğduğunu öğrenelim. Bu arada bir kahve almayı unutmayın. Marka Konsept’te Lamborghini markasının tarihçesini okuduktan sonra, diğer markaların tarihçelerini de merakla okuyacağını biliyoruz. En azından elimizde ki veriler bunu ifade ediyor.

Lamborghini aslında İtalyan bir traktör üreticisidir. Havalandırma ve soğutma sistemleri de paralel olarak üretim portföyünde bulunmaktadır. Arabaya olan ilgisinin fazlalığından ötürü bir gün bir Ferrari alır. Kısa sürede Ferrari’nin hayranı olur. Fakat beklemediği bir problemle karşılaşır ve ve bu problemi Ferrari fabrikasına giderek çözüme ulaştırmaya çalışır. Gider gelir ve yine gider gelir derken bu gelip gitmeler bitmez. Sonunda artık son çare olarak Ferrari’nin sahibiyle görüşmek istediğini dile getirir. Ferrari’nin patronuda patrondur o zamanlar. Lamborghini’nin görüşme talebi karşısında, nasıl olur da bir traktör üreticisi Ferrari’yi eleştirebilir diyerek görüşmeyi kabul etmez. Ve işte sabır taşı çatlayan Lamborghini, öyle yapana böyle yapılır diyerek fabrikasına geri döner. Debriyajda oluşan sıkıntıyı çözüme kavuşturur. Eskisinden çok daha sağlam ve iyi bir yöntem geliştirir. Bu çözümleme durumu neden olmasın sorusunu kendisine sordurur.

 

Lamborghini markasının tarihçesi Peki sonra ne olur ?

Lamborghini Ferrari’den daha hızlı ve güvenli araba modelleri için kolları sıvar. Ferrari karşısında çok fazla şansı olmadığını etrafındakiler yinelese dahi, O kimseyi dinlemez. Ve Ferrari’nin rakibi olacak olan otomobilini üretir. Üretim gerçekleştiği sene 1963. Birinci ve ikinci model üzerinden çok iyi bir çıkış sağlayamasa da, üçüncü modeli Miura ortalığı kasıp kavurur. Sonraki etapta ise özellikle zengin kesimin tercih ettiği aşırı lüks bir araç olarak dünyaca tanınır hale gelir. Lamborghini bu başarısının üzerine Ferrari’nin patronuna bir mektup yazar. Mektupta sadece şu 5 kelime yazılıdır; ” Teşekkür ederim. Traktör Üreticisi Lamborghini “. Lamborghini logosunda ki boğayı unuttuk dimi? Hemen anlatalım. O boğa Lamborghini’nin burcunu temsil eder.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir