Ana sayfa / MARKA / Lexus Otomobil Markasından Kendini Yenileyen Boya Devrimi

Lexus Otomobil Markasından Kendini Yenileyen Boya Devrimi

Belirli bazı renklerde üzerinde oluşan çizikleri kendi kendine gideren boya teknolojisi Lexus tarafından üretildi. Lexus marka otomobillerin bütün modellerinde kendi çiziklerini ortadan kaldıran bu muhteşem boya teknolojisi kullanılıyor. Özellikle yıkamadan ve dış etkenlerden oluşan çizikler, Lexus otomobil kullanıcılarına daha keyifli ve pozitif sürüşler armağan ediyor.Çünkü siz yolunuza devam ederken ya da her hangi bir yerde dinlenirken çizikler kendi kendine ortadan kayboluyor.

lexus marka haber

Lexus otomobilini geliştiren mühendislerin yaptıkları açıklamalara göre, normalinden çok daha yumuşak ve esnek boya kaplaması uygulanıyor. Sıcak havalarda güneşle beraber, aracın kaportasında oluşan çizikler kendi kendini kapatıyor. Yine mühendislerin verdikleri bilgilere göre Lexus otomobillerinde kullanılan boya 5 katmandan meydana geliyor. Bu katmanlar 4 fırınlama sürecinden geçirilerek oluşturuluyor.

Son derece elastikbir yapıya sahip olan bu boya kaplaması,  herhangi bir özel müdahale gerektirmeden güneş altında ısı etkisi ile yüzeyin eski haline dönmesini sağlıyor. Böylece Lexus otomobilleri, sürekli orijinal güzelliğini koruma altında tutabiliyor ve geleneksel oto boyalarına nazaran çok  daha uzun ömürlü bir kullanım elde edilmesini sağlıyor. Yakın çağlarda kendi kendini yenileyen insa vücudu ile karşılaşırsak şaşırmamak gerekir. Bu arada Lexus marka tarihçesi hakkında paylaşımlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir