Ana sayfa / MARKA / Loreal Markasının Tarihçesi
loreal marka tarihi

Loreal Markasının Tarihçesi

L’oreal markasının tarihçesi

Yenilikçi tasarımlarla buluşan bakımlı kadınların hikayesi olan marka…

1907 yılında, genç mi genç Fransız asıllı bir kimyager sıra dışı bir saç boyası formülü geliştirir. Geliştirdiği bu saç boyasına ise bir isim vermek ister. Tabi ki bir isim bulur. Ve adı Auréole olur. İşte bu saç boyasının gelişimi ve Auéole isminden sonra L’oréal’in tarihi satır satır yazılmaya başlanır. Genç ve güzel kimyagerimiz, Eugène Schueller kendi ürünlerini üretip tasarlamaya ve bu ürünleri satmaya başlar. Ürünlerini ilk olarak Paris’li  kuaförlere satar. 1909 yılında ise, Schueller bir şirket kurar. Şirketimizin ismi Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux (“Fransa’nın Güvenli Saç Boyası Şirketi”) olsa da, biz bugün bu şirketi L’Oréal olarak tanımaktayız.

markalarin-tarihcesi-lorealBügünün L’Oréal’i olacak olan şirketin temel prensipleri faaliyetine başladığı ilk günden kurulmuştu bile. Şirketin temel prensibleri, kuşkusuz güzellik adına araştırma ve yeniliklerden ibaretti.1920 yılında, bu küçük kozmetik şirketinin 3 kişilik  kimyager grubu  bulunuyordu. 1950 yılına gelindiğinde ise; ar-ge ekibi 100 kişiye ulaşmıştı. Bu sayı 1984 yılında 1.000’e ulaşırken, günümüzde ise 2.000 civarında olduğu bilinmektedir. Loreal!in marka değeride arge ekibinin artışıyla paralel olarak yükselişini devam ettirmiştir.

L’Oréal, marka olma yolundaki ilk adımını saç boyası ile yapmış olsa da yenilikçi yapısını sürdürmeye devam etti. Kısa bir süre sonra temizleme ve güzellik ürünlerinde de ürün geliştirilmeye başladı. Bugün L’Oréal’in güzellik ürünlerini ve daha yüzlerce ürününü tüm dağıtım kanallarında bulmak mümkündür.

loreal markasının tarihçesi 6 loreal markasının tarihçesi 66

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir