Ana sayfa / MARKA / MARKA HABER / Çiftçi Amca Doğallığın Gerçek Adı
çiftçi amca

Çiftçi Amca Doğallığın Gerçek Adı

Bir çiftçi düşünün!  Köyde ki çocukluğundan şehire akan hayatını yeniden toprağa olan özlemiyle zaman makinesi gibi yeniden çocukluğuna götüren bir çiftçi…Fakat diğer çiftçilerle arasında önemli bir fark var. Ona ulaşmak dolu bardağı elinize alıp su içmek kadar kolay… Çünkü Çiftçi, o çocukluğunun doğallığını size getiriyor… Nasıl mı? Anlatalım.

“Bizim için hayat; bir tohumdan büyüyen bir koca bir ağaç gibi dünyaya en derinliklerine kökler salmaktır. Her filizle yenilenmek, tabiat ananın sunduğu bereketi tüm insanlarla paylaşmaktır.” sloganıyla bizlere merhaba diyen “Çiftçi Amca” markası, doğadan almış oldukları ilham ile ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için çıktıkları yolda, en taze, en doğal ürünleri bizlere ulaştırıyor. Sürdürülebilir tarım yöntemlerinin insanoğlunun geleceği için en sağlıklı seçenek olduğuna inanan Çiftçi Amca markası, bu felsefe ve çalışma azmi ile birlikte büyük bir potansiyelin başlangıç noktası oldu.Bu başlangıç noktası ise bugün binlerce noktaya ulaştırılan doğal, sağlıklı Çiftçi Amca ürünleri ile zirvede yer sahibi oldu.

Çiftçilik aşktır, toprağa suya, güneşe ve rüzgara saygının ifadesidir diyen Çiftçi Amca markası kurucuları, çiftçinin toprakla paylaştığı tohumun damaklarda mutlulukla bitmesi yolculuğunun sembolü olduklarını açıkça vurguluyorlar. Nasıl mı? Çanakkale ilimizde yetiştirilen taze ve doğal ürünleri bizlere ulaştırarak. Marka Konsept olarak Çiftçi Amca kuruluşunu ziyaret ettik. Onları dinlemek istedik. Kalemi uzattık, kendinizi yazın dedik. İşte yazılanlar.

 

Anadolu’nun bereketli topraklarında binlerce yıldır süregelen geleneksel tarım yöntemlerini hor görmeden, değerli çözümler üretileceğine inanıyoruz. Bu nedenle Çiftçi Amca köyün merasında özgürce dolaşan ineklerin, koyunların ve keçilerin sütünü sağıyor; odun ateşinde kaynattığı sütü doğal maya ile peynire, yoğurda, tereyağına dönüştürüyor. Kaynağı, soyu belli serbest gezen köy tavuklarının yumurtalarını folluklardan kendi ellerimizle topluyoruz. Anadolu’nun dünyaya hediyesi zeytini yeşil olarak dalından topluyoruz; lezzetinden, aromasından ve tazeliğinden hiçbir şey kaybetmesin diye aynı günün akşamı hijyenik ortamlarda sıkılmasını sağlıyoruz. Kendi topraklarımızın sarı buğday unundan, taş fırında, odun ateşiyle en lezzetli ekşi mayalı ekmekleri yapıyoruz. Kadim Anadolu kültürünün binlerce yıllık gelenekleri ve orijinal tarifleriyle; salça, tarhana, konserve, turşu, yufka ekmek, erişte, reçel ve pekmez gibi onlarca çeşit ürün imal ediyor; bu ürünleri güneş ve bozkırın nemsiz havasında kurutulan, besleyici özelliklerini kaybetmemiş seçkin sebze ve meyvelerden yapıyoruz.

Biz, lezzete sizin gibi bakıyoruz! Sağlıklı ve kaliteli olmayan hiç bir ürünü kullanmıyor, tadını bilmediğimiz, deneyimlemediğimiz hiç bir ürüne Çiftçi Amca tezgahlarımızda yer vermiyoruz. Çünkü biz, gerçek besinin ve doğal gıdanın farkında olan bir mutfak kültürünün gelişmesi için çabalıyor, insanlarımız tarafından tercih sebebi olmasını istiyoruz.

Çiftçi Amca’nın başarısı, iyi tarımı destekleyen, toprağa hayatı eken, emeğini, alın terini, göz nurunu yarınlara adayan, bereketin ve bolluğun kaynağı çiftçilerimizin başarısıdır.

İşte bu mısraları kayda aldıktan sonra, Çiftçi Amca’nın mürekkebinin izleri hakkında Marka Konsept olarak söyleyeceğimiz son söz ise Çiftçi Amca’yı tercih etmeniz olacaktır. Sevdiklerinizin sağlığı, sofralarınızın bereketi, %100 doğal ürünler, lezzet ve mutluluk için  Çiftçi Amca’nın sofrasına katılın.

Sofraya hemen katılmak için TIKLAYIN!

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları Logo herhangi bir şirket için büyük önem taşır. Bir şirketin iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al