Ana sayfa / MARKA / Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti
Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti

Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti

Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti, Apple tahtı kaptırdı. 6 yıldır zirveyi elden bırakmayan Apple, bu yıl ikinci sırayı alarak herkesi şaşırttı. Brand Finance’nin yayınlamış olduğu 2017 yılı Global 500 raporunda Google’ın marka değerini geçen yıla oranla %24 arttırdığına vurgu yapılarak sıralamayı değiştirdiğinin altı çizilmiştir.  Böylelikle alışageldiğimiz sıralamanın yeri değişerek Google 1. sırayı almış ve Apple 2. sıraya gerilemiştir.

Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti. Peki Neden?

Yayınlanan raporda dikkat çekici bir başlık daha vardı. Apple’ın sadık müşterileri, rapora göre firmaya olan inancını kaybetmeye başlamış. Bir diğer ifade ile Apple’ın ışığını kaybettiği vurgulanmıştır.

Bir ve ikinci sıralarda değişiklik söz konusu olsa da üçüncü sıradaki Amazon, marka değerini geçen seneye kıyasla %53 arttırdı. Bizden duymuş olmayın ilerleyen yıllarda Amazon‘un listenin başını alacağına dair bir dedikodu dolanmaktadır.

Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti. İşte Diğer Sıradakiler

Listenin dördüncü sırasında AT&T yer alırken, beşinci sırasında da Microsoft yer almayı başardı. Ve tabi ki Samsung markasını unutmadık. Samsung da listenin altıncı sırasında yer aldı.

Brand Finance, en değerli markalarının listesini oluştururken, tüketicilerin şirketle olan duygusal bağlılığı gibi konular dikkate alınmıştır.

Dünyanın En Değerli Markasında Sıralama Değişti

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir