Ana sayfa / MARKA / MARKA HABER / Samsung marka cep telefonu uçakta kendiliğinden alev aldı
Samsung marka

Samsung marka cep telefonu uçakta kendiliğinden alev aldı

Samsung marka cep telefonu uçakta kendiliğinden alev aldı. Samsung’un Note 2 model telefonu Singapur’dan Hindistan istikametine doğru giden bir uçakta kendi kendine tutuşmaya başladı ve ve kabin ekibi duruma müdahale ederek tutuşmayı kontrol altında aldı.

Samsung marka cep telefonu uçakta kendiliğinden alev aldı

BBC haberden yapılan açıklamaya göre Singapur – Chennai seferini yapan IndiGo Havayolları uçağında yaşanan olayda yolculardan hiç kimse yaralanmaz iken, telefonun baş üstü kısmında bulunan dolabın içindeyken tutuştuğu ifadeler arasında yer aldı. Kabin görevlileri kabini açtıklarında karşılarında telefondan duman ve kıvılcılar çıktığını gördüler. Uşakta bulunan yangın söndürücülerle hemen olaya müdahale ettiler.

Samsung marka cep telefonu uçakta kendiliğinden alev aldı 2

Henüz yetkililerden telefonun tutuşmasına neyin sebep olduğuyla alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. Sadece Samsung yetkilileri havayolu şirketiyle irtibatta olduklarını ve incelemelerin yapıldığını bildirdiler. Bu ayın başında Marka Konsept olarak Samsung Note 7 modellerinin bataryalarının alev alma riski nedeniyle geri iadeye çağırıldığını sizlere duyurmuştuk. Ne olur ne olmaz, uyurken ya da uçaktayken mutlaka samsunglarınızı kapatmayı unutmayınız.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları Logo herhangi bir şirket için büyük önem taşır. Bir şirketin iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al