Ana sayfa / MARKA / Tesla Katili Jaguar I-Pace Show Yaptı

Tesla Katili Jaguar I-Pace Show Yaptı

Tesla Katili Jaguar I-Pace show yaptı ve bu show Elon Musk’ı kızdırmaya yetti. Marka Konsept olarak Elon Musk  bu videoya cevap hazırlayacaktır diye düşünüyoruz. Her ne kadar ortalık bu video ile kızışsa da rakiplerin olması aslında sevindirici. Bu teknolojiyi bir adım daha öne götürüyor. Şimdi gelelim haberimizin detaylarına. Daha doğrusu Tesla Katili Jaguar I-Pace ile tanışmaya diyelim.

Tesla Katili Jaguar I-Pace show yaptı ve bir çok yeniliği dünyaya tanıttı

Jaguar tarafından dün gece Avusturya’da ilk elektrikli SUV modeli I-Pace’in tanıtımı yapıldı. Fakat bu tanıtım öyle düşündüğünüz gibi bir tanıtım olmadı. Jaguar’ın bir süprizi vardı.  İngiliz marka Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla elektrikli SUV aracınun Model X  versiyonu ile I-pace modelini yarış pistine çıkardı. I-Pace’nin pist üzerinde gösterdiği iki performans Model X’in 2 versiyonunu da bertaraf edince dünya ayağa kalktı.  ‘ Şimdi Elon Musk düşünsün ’ yorumları ise çığır gibi paylaşım gördü. ” Tesla Katili Jaguar I-Pace show yaptı ” başlıkları ise basında geniş yer buldu.

Tesla Katili Jaguar I-Pace 480 KM MENZİL  ile ikinci bir show yaptı

I-PACE, tamamen elektrikli otomobil olarak 90kWh kapasiteli büyük bir pile kendi dinamiklerinde ev sahipliği yapıyor. Şarj etme hususunda ise yeni bir boyut oluşturuldu. 45 dakikada yüzde 80 oranında bu büyük pil doluyor. tam kapasitede ise 480 km kadar yol alabiliyor. Konuşlandırılan büyük pil ağırlık merkezini diğer otomobillerde ki konumlarına göre daha aşağı çekmeyi başarıyor. Tabi ki bu durum başarılı bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor.

Nisan ayında vitrinlerde yerini alacak olan Jaguar I-Pace 4.8 SANİYEDE 100 KM hıza ulaşıyor.

Standartlar doğrultusunda aracın ön ve arkasında yer alan iki farklı elektrik motorundan gücünü elden eden Jaguar I-Pace dört tekerden çekiş sistemli olarak yoluna devam ediyor. Genel anlamda 400 beygirlik bir güç sunabilen bu yeni teknolojik elektrik motorları sayesinde 100 km hıza 4.8 saniyede ulaşıyor. Ön siparişleri tanıtımla beraber açılan aracın taleplerinin beklenenin üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Bakalım Tesla Katili Jaguar ilerleyen zamanlarda hangi cevapla karşı karşıya kalacak.

Ayrıca araba konseptleri yayınlarımıza göz atmanızda fayda olacaktır. Tabi eğer otomobil dünyasıyla yakından ilgileniyor ve yenilikleri güncel olarak takip etmek istiyorsanız…

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir