Ana sayfa / MARKA / Toyota O Ülkede Dizel Araç Satmayacak
marka haberleri

Toyota O Ülkede Dizel Araç Satmayacak

Toyota O Ülkede Dizel Araç Satmayacak ! Bu karar aslında bir vetonun ya da ambargonun neticesinde alınmış değildir. Aksine Toyota’nın uygulamış olduğu stratejinin belirli noktalarındaki değişikliğin neticesidir. Toyota, İtalya’da satmış bulunduğu Auris ve Rav4 modelleri için sadece hibrit motor versiyonunun piyasaya sunulacağını belirtti. Aygo modeli ise benzimli, C-HR ile Yaris modellerinin ise benzinli ya da hibritli şeklinde satılacağı yine yapılan açıklamalar arasında yerini aldı. Prius ise geçmişte kullanıcılara sunulduğu gibi sadece hibtid versiyonu ile satışa sunulmaya devam edecek.

Toyota O Ülkede Dizel Araç Satmayacak: Üstelik Teşvik de Verecek

Toyota, İtalya’da sınırları içerisinde bulunan eski dizel yakıtlı otomobilini verip de hibrit araç almak isteyen kişilere 7bin euroya kadar da teşvik vereceğini duyurdu.

Japon devi Toyota markasınınn 2017 yılı içerisindeki dizel satışlarının oranı, toplam satışlar içerisinde yüzde 6’ya tekabul etmekteydi. Marka, istatiksiksel satış kaybını hibrit versiyonlarıyla telafi edeceğini de düşünüyor. Tüm bu haberlere ve stratejik kararlara ek olarak Toyota markası, yakıt ekonomisi ve düşük miktardaki karbondiyoksit salınımı nedenleriyle SUV ve pick-up’un modeli olan Land Cruiser, Hilux’da da dizel alternatifli pazar sunumlarını devam ettirecek. Marka haberleri için takipte kalmaya devam edin.

marka haberleri

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir