Ana sayfa / MARKA / MARKA HABER / Yahoo Adını Neden Değiştiriyor?
Yahoo

Yahoo Adını Neden Değiştiriyor?

Yahoo Adını Neden Değiştiriyor? Özellikle internetin ilk yıllarında çokça kullanılan fakat istikrarını Google karşısında koruyamayan Yahoo şimdilerde köklü bir değişiklik sürecine girdi. Yahoo, e-mail ve medya varlıklarını yaklaşık 4.8 milyar dolar karşılığında Verizon’a devretmeyi planlasa da geçen yıl Yahoo’ya yapılan saldırının satışı kötü etkilediği haberleri duyulmuştu. Fakat Verizon cephesinden henüz böyle bir açıklama gelmedi.

Yahoo, geçtiğimiz yılın Eylül ayı içerisindeki siber saldırıdan dolayı 500 milyon kullanıcısının hesap bilgilerinin çalındığını doğrulamıştı.

Yahoo Adını Neden Değiştiriyor? Yeni İsim Ne Olacak?
 Bahsetmiş olduğumuz satışın gerçekleşmesi durumunda Yahoo elindeki diğer varlıklarını (Alibaba’daki %15’lik payını ve Yhoo Japonya’daki %35’lik payını) kurulumu gerçekleşecek olan Altaba Holding’e devredecek. Fakat yeni isminin ne olacağı hakkında henüz bir açıklama mevcut değil.
Aynı zamanda satışın gerçekleşmesi durumunda da Yahoo, 2008 senesinde Microsoft’un şirket için teklifte bulunduğu 40 milyar dolarlık bedelin onda biri de satılmış olacaktır.
Yahoo ve daha birçok Marka Haber için takipte kalınız…
YahooYahoo

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları

Dünyaca Ünlü Markaların İlk Logoları Logo herhangi bir şirket için büyük önem taşır. Bir şirketin iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al