Ana sayfa / MARKA / Zara Türkiye’den Çıkıyor mu?
zara kapatıyor

Zara Türkiye’den Çıkıyor mu?

Zara Türkiye’den Çıkıyor mu?

Son zamanlarda küresel ekonomik sorunlarla beraber markaların çöküşlerine, küçülmelerine sıkça rastlar olduk. Ve bu rastlantıların içerilerinde dönem dönem ses getirecek dedikodulara ya da varsayımlara tanıklık ettik. Son olarak gündemde çokça yer bulan Zara markasının Türkiye’de faaliyetlerine devam edip etmeyeceği sorusu çalkalanmaya başladı.

Zara Türkiye’den Çıkıyor mu sorusunun gerçek yanıtını veriyoruz.

Zara’nın Türkiye genelinde faaliyette olan tüm mağazalarını kapatacağı ve sadece internet üzerinden online satış yapacağı iddia ediliyordu. 94 ülkede 7 bin ve üzeri mağazası bulunan Zara ile alakalı bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre  Zarar severlere ve ekonomi uzmanlarına güzel haber geldi.

Zara Türkiye genelinde mevcut konseptini değiştirerek faaliyetlerine devam edecek. Mevcut mağaza saysını azaltacak fakat yeni konsept mağazalarında çok büyük alanlara vitrinlerini taşıyacak.

Zara Türkiye’den Çıkıyor mu? Hayırrrrr yeni mağazası için kiralama işlemleri dahi tamamlandı

Edindiğimiz bilgilere göre  Zara markası yeni stratejisine uygun olarak İstanbul‘un en önemli ve ilgi gören alışveriş merkezlerinden birinde yeni konsept mağazası için yerini kiraladı. Fakat Zara yine de soruları yanıtlamadı. Tüm mağazalarının kapatılacağı iddia edilen Zara’nın bu harika girişiminin Zara severleri mutlu edeceğine inanıyoruz. Marka Konsept dünyasında markanızı bizimle takip edin.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir