Ana sayfa / MARKA / MARKALARIN TARİHÇESİ / Markaların Fenomeni, Fenomenlerin Markası Socialfamo.us’un Tarihi
Socialfamo.us

Markaların Fenomeni, Fenomenlerin Markası Socialfamo.us’un Tarihi

Markaların Fenomeni, Fenomenlerin Markası Socialfamo.us‘un Tarihi! Bahadır Mısır, Yılmaz Sattı ve Hüseyin Temel…

Bu üç isim öyle bildiğiniz isimlerden değiller. Nereden mi biliyoruz? Marka Konsept ailesi olarak onların künyelerini en yakınları kadar okuduk. Evet yine ilgin. Bir marka tarihçesi ile huzurlarınızdayız.

Bu önemli üç ismin çok fazla geriye dönük hayat hikayelerini anlatmayı çok isterdik, fakat inanın deniz derya bu 3’lüyü kaleme almak bizim açımızdan oldukça güç. Ama tabi ki sizleri onlardan bi haber bırakmakta istemiyoruz.

Yılmaz Sattı Bey’i tanıyanlarınız duyanlarınız olmuştur. Kendisi Turkcell Yemekguru girişiminin kurucu ortağıydı. Daha sonrasında ise projesini Turkcell’e devretti. Artık ne kazandığını biz bilmiyoruz! Bilgi alamadık 🙂 İkinci ismimiz Bahadır Mısır Bey… Blueblip ve Atrix girişimlerini hayata geçiren kişi… Hüseyin Temel Bey yazılım mühendisi.. Ama öyle bildiğiniz yazlım mühendislerinden değil. Özel görevler üstlenmiş bir yazılımcı. Çok fazla detaya giremiyoruz, her şeyi anlatmayacağımıza söz verdik 🙂

Peki bu üç muhteşem adamın yolculukları nasıl birleşti ve marka nasıl ortaya çıktı? 

Yılmaz, Bahadır ve Hüseyin socialfamo.us’un kuruluşunu 2015 yılında gerçekleştirdiler. Genel olarak kuruluşa karar verdikleri gün sektörel analizler yapıyorlardı. Velhasıl konu, oradan oraya derken Digital Medya’ya kadar elini uzattı. Socialfamo.us ekibi  Dergi, Televizyon Gazete gibi klasik mecraların etki popülerliğini kaybetmesiyle digital reklam ve özellikle sosyal medyada bir artış olacağı hususunda karara vardılar. En etkili yöntemin ise influencer marketing olduğunu düşündüler. Bu tür çalışmaların kısıtlı ve birkaç fenomenle aynı mecralarda yapılması hususu influencer marketing’in etrafına duvarla örüyordu. Ve bu üç arkadaş engelleri kaldırarak, sektörün önünü açmayı hedefledi. Sektörün önünü açarak daha da büyük bir ivme kazandırmak ve standartlara kavuşturmak için socialfamo.us kuruldu. Sene 2015.Evet kuruluşu çok uzun değil, fakat devamlılığının onlarca yılın üzerine serpileceği kesin. Malum Pazar büyüyor. Fakat burada en önemli husus, pazarın onlarla büyümeye başlaması gerçeğidir.

Peki sonra ne oldu? Nasıl oldu da kısa zamanda bu kadar tanındılar  ve benimsendiler? Socialfamo.us kendini nasıl kabul ettirdi?

Üç arkadaş, tanıdıkları aracılığıyla fenomenlere ve markalara ulaşmaya çalıştılar. Kimsenin güvenmemesine karşın bu tabuyu kırmak için inatla yola devam ettiler. Başarılı oldular mı? Tabi ki. Her marka ve fenomenle birebir çalışması esas aldılar. Hedeflerini ve dünyada olup bitenleri aktarmaya başladılar ve sonunda fenomenleri ikna edebildiler. Ve fenomenlerde socialfamo.us markasının yanında yer alarak destek verdi.Sistemlerini 2 yıl boyunca sürekli güncellediler. Daha iyisi için Hüseyin Temel BEY’in geceyle sabahı buluşturduğu günleri dinledik. Yani kodlamalar oldukça detaylı ve düşünülerek yazıldı. Kredi kartı ile ödeme özelliği de platforma kazandırıldı.

 

Markanın Başlangıç noktası ve şimdi ki zamanda geldiği nokta başarıyı bize açıkça ifade ediyor.

Socialfamo.us  ekibi Türkiye’de ki marka ve ajanslara bu fikri ve sektörü kabul ettirmek için çok emek verdiler.  Karşılarında etkisinin ne olduğunu bilmeyen marka ve fenomenlerin tabularını yıkmak kadar zorlu bir görev vardı. Ve bu durum alışıla gelmiş değildi. Fenomenleri ve markaları zorlayarak, ısrar ederek, deneyerek etkiyi görebilmelerini sağladılar. Denemeler sonrasında kampanyanın etkisi ve uygun fiyatla büyük kitlelere erişim tüm çevrelerin dikkatini çekmeyi başardı. Birkaç haber ve bazı kampanyaların etkisinden sonra Türkiyenin en büyük markaları socialfamo.us ile  iletişime geçti.  Hatta daha önce gidip sunum yaptıkları fakat olumlu sonuca varamadıkları bir ajans . tanışalım ve çalışalım diyerek kendilerini aradı… Socialfamo.us ekibiniz neden yordular diye kızmıyor değiliz yani.

Malumunuz bugün fenomenler artık TV yıldızlarının önüne geçecek kadar biliniyor, benimseniyor ve seviliyorlar. Kitleler onların söylemleri, önerileriyle kararlarını veriyorlar. Moda ve giyim tarzından tutun yemek yiyecekleri, tatil yapacakları yerlere kadar bu fenomenler aracılığıyla karar veriyorlar. Artık fenomen komik paylaşımlardan çok deneyim uzmanları anlamına geliyor. Socialfamo.us ekibi ise Tv’den uzaklaşan insanların sosyal medyada olduğunu biliyorlar. Bundan ötürü gerçek fenomenlere ulaşmanın adresi neresi oluyor? Tabi ki socialfamo.us  Bugün 464 fenomen 122 ü ünlü 56 reklam ajansı ve 68 dan fazla markaya hizmet sunan socialfamo.us   aracılığıyla markanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz bugüne kadar hiç görmediği ilgiyle karşı karşıya kalıyor. Bu eylemi en yakın arkadaşınızın size kullandığı bir ürünü tavsiye etmesi gibi düşünebilirsiniz.

Yakın tarihte artık kendisi de sektörün bir fenomeni haline gelen socialfamo.us  ile daha fazla tanınmak, marka değerinizi arttırmak  ya da mevcut mevkiinizi formunda tutmak gerçekten hayal değil. Daha önceleri söylemiştik, gerçekler bir hayellerden oluştuğuna göre hayallerde bir gerçektir diye. Gerçeklerinize socialfamo.us   ile ulaşın.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

longines marka hikayesi

Longines Marka Tarihi

Longines Marka Tarihi 1800’lü yıllardan günümüze kadar gelen uzun soluklu bir hikayeden ibarettir. Saint-Imıer saat …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir