Ana sayfa / MARKA / Hallmark Marka Tarihi
hallmark markası

Hallmark Marka Tarihi

Hallmark Marka Tarihi, parakendecilik inovasyonundan yeni ürün gelişimlerine kadar pek çok alanı kapsıyor olsa da tam anlamıyla kalite, hizmet ve inovasyonun diğer bir adı olarak karşımızda durmaktadır.

Hallmark Marka Tarihi ve Girişimcilik Hikayesi

Hikaye, henüz 18 yaşında olan Joyce Clyde Hall’un koltuğunun altına aldığı iki ayakkabı dolusu posta kartı ile başlıyor. Hall’ın o kadar az parası vardı ki bir at arabasına binecek parası denkleşmiyordu bile. Hall’ın parası olmasa bile 18 yaşına rağmen girişimci bir ruhu ve liderlik vasfı onun en büyük zenginliğiydi ve bu zenginlik sürekli yeni fikirler üretmesini sağlıyordu. Yine bir gün o fikirlerden birine kulak verdi ve cebindeki son parası ile fatura bastırıp o bölgedeki birkaç satıcıya gönderdi. Satıcılardan bazıları ödeme yapmadan faturaları elinde bulundurmayı kabul ettiyse de bazılarının öfkeli tavırları ile yüzleşmek durumunda kaldı. Oldukça sert tepkilerle karşılaşsa da elde ettiği sonuç oldukça iyiydi. Genç girişimci birkaç ay içerisinde 200 dolar toplamış ve bir çek hesabı açmayı başarmıştı. Bu gelişme ile Hall’ın iş hayatı şekillenmeye başladı diyebiliriz.

Koltuğunun altındaki iki ayakkabı kutusu ve vizyoner görüşü ile fikirlerini hayata geçirmekten çekinmeyen genç girişimci bir markanın doğuşu oldu. Bugün sadece ABD’de yılda 6 milyar tebrik kartı gönderilmektedir ve her iki karttan biri Hallmark kartıdır.

1915 yılında Rollie all’ın da Joyce Clyde Hall’a katılması ile bir şirket oldular ve marka ismini tam anlamıyla kazanmış oldu. Hall kardeşler kartlarda yatan potansiyelin her zaman farkında oldular ve bu farkındalıkla zarf içerisinde postalanabilen kendi kartlarını üretip sattılar. Bir fikirle gelen ve Markaların Tarihçeleri arasındaki o özel yerini alan Hallmark’ın hikayesi işte böyle doğmuş oldu.

hallmark markası

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al