Ana sayfa / MARKA / MARKALARIN TARİHÇESİ / Kent Marka Tarihi
tipitip

Kent Marka Tarihi

Kent Marka Tarihi nasıl başladı dersiniz? O bildiğimiz şekerlerin, enfes çikolataların ve daha birçok ürünün marka tarihi yolculuğu 1927 yılında başlasa da hikaye Tahincioğlu ailesinin Mardin’de tahin üretimine başlaması ile şekillenmektedir. 1927 yılında şekillenmeye başlayan marka tarihi hikayemiz, 1956 yılında taşların yerine oturmaya başlaması ile ilerleme kateder ve helvaların Türkiye geneline ulaşabilmesi için İstanbul’da 11 kişilik bir ekip ile bugünkü Kent Gıda’nın temelleri atılmış olur.

Kent Marka Tarihi ve Mihenk Taşları

Çok değil 4 yıl sonra yani 1960 yılında ise o zamanların en modern tesisine İstanbul’un Şişli ilçesinde start verilir ve şekerlemenin yanı sıra sakız üretimine de başlanır. İlk starttan 10  yıl sonra Kent Gıda artık tüketicilerin gönlünde taht kurmaya başlar.

1971 yılında ise Miss şekerin ilk üyesi Missbonbon şeker, 1973 yılında Toffee’nin ilk markası Tofy üretilmeye başlanır. 1974 yılı içerisinde de büyük kalıp sakız üretimi içerisinde bir çizgi film karakteri etiketi ile Tipitip sakızları üretilir, bundan 6 yıl sonra da Olips pazara sunulmuş olur. Tüketici taleplerine ve pazar payına cevap verebilmek adına Kartal’da çikolatalı, kakaolu ürünlerin üretilmesi için bir tesisin çalışmasına da start verilir. Bununla da yetinmek istemeyen Kent Gıda 1986 yılında Çayırova’da şekerleme, sakız, kakaolu ürün üretimi için bir tesisin daha açılışına start verir. 1987 yılında Türkiye’nin ilk jelibonu Kent Gıda tarafından pazara sunulur.

Son yıllarda Kent, bayramlarda verdiği sosyal ve duygusal içerikli reklamlarla hafızalarımıza yer etse de bu sayede tüketicileri ile duygusal bağını güçlendirdiği de aşikardır. Görüldüğü üzere Kent marka tarihi de diğer Markaların Tarihçesi gibi çok çalışmanın ve sürekliliğin ürünü olarak varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

Chanel Marka Tarihi

Chanel Marka Tarihi ‘Her şerde bir hayır vardır’ sözünü çok iyi biliriz değil mi? İşte Chanel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al