Ana sayfa / MARKA / National Geographic Marka Tarihi
national geographic

National Geographic Marka Tarihi

National Geographic Marka Tarihi. Her ne kadar marka tarihi diye başlık atmış olsak da bu topluluğun adını duymayanımız yoktur öyle değil mi? Dolayısı ile National Geographic ismi bir topluluktan çok bir marka adı olarak kulağımıza hoş gelmektedir. Sözü daha fazla uzatmadan National Geographic markasının hikayesine giriş yapmak niyetindeyiz.

National Geographic Marka Tarihi Coğrafi Bilgiyi Arttırmanın En Anlamlı Adıdır!

National Geographic topluluğu 1888 yılının Ocak ayında Washington’da kurulmuş olan bir topluluktur. Bu topluluğun amacı çoğrafi bilgileri arttırmak ve bu bilgilerin yayılmasını organize etmektir. Topluluk araştırmacı ve bilim adamları tarafından kurulmuştur.

Gardiner Greene Hubbard topluluğun ilk başkanı olsa da daha sonra başkanlığı damadı Alexander Graham Bell’e bırakmıştır.Damatlar topluluğu ele almış gibi gözükse de faydalı işler yürüttükleri de kuşku götürmez gerçeklikten ibarettir. Bell’den başkanlığı devralan damadı Gilbert Hovey Grosvenor, National Geographic Dergisinin ilk tam zamanlı editörü olarak tarihe adını yazdırmayı başarmakla yetinmemiş ve Grosvenor aile üyelerini de organizasyonun bir parçası olmaya teşvik etmiş ve Grosvenor aile üyeleri organizasyonun önemli bir parçası olmuşlardır.

Natiognal Geographich marka tarihi tam anlamıyla Bell ve damadı ile şekillendi demek markaların tarihçesi, sevenler için yanlış bir yorum olmayacaktır.

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al