Ana sayfa / MARKA / Marlboro Marka Tarihi

Marlboro Marka Tarihi

Marlboro marka tarihi… Her ne kadar sağlığa zararlı olsa da sigara kullanmaktan kendini alıkoyamayanlar korkmasınlar sizlere sigaranın zararlarından bahsetmek niyetinde değiliz. Amacımız sizlere keyifli bir rivayetten bahsetmek ve tabi ki gerçeklerle yazımızı noktalamak.

Marlboro marka tarihi hakkında piyasada farklı şekillerde anlatılmış rivayetler bulunmaktadır. Marka konsept olarak marlboro markasının hikayesini sizler için araştırdık. Keyifli okumalar diliyoruz.

Rivayetimize göre marlboro adındaki tütün fabrikası, satışları arttırmak adına ne yaptıysa başarılı olamamış ve iflasın eşiğine kadar gelmiştir. Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş deriz ya hani tam böyle bir olay gerçekleşiyor ve Philip Morris adındaki bir adam olağanüstü bir teklifle geliyor. Philip Morris, satışları üç ay içerisinde üç katına çıkaracağını eğer bu vaadini gerçekleştiremezse hayatı boyunca fabrikada ücretsiz tütün saracağını fakat vaadini yerine getirirse fabrikaya %50 ortak olmak istediğini söyler. Zaten batmak üzere olan fabrika yetkilileri bu vaat dolu sözleri geri çeviremez ve kabul ederler.

Marlboro marka tarihi ve Morris

Morris’in fabrika sahiplerinden istediği tek şey boş marlboro kutuları olur. Fabrikada yüzlerce olan marlbora kutularını temin eden Morris kutuları ayaklarının altında sabaha kadar ezer. Sabah olunca da bir uçakla şehrin tepesinden aşağıya atar. Böylece sabah caddelerde boş ve ayaklar altında ezilmiş marlboro kutularını görenler ‘bu sigara bu kadar kullanıldığına göre iyi ve güzel bir sigaradır’ derler ve o gün satışlar tam 5 kat artar. Vaadini yerine getiren Philip Morris ise %50 ortak olmayı başarır. İşte Marlbora markasının tarihçesi olarak piyasada dolaşan rivayet bu şekildedir. Belki ilham olacaktır ya da olmayacaktır bilinmez, fakat  biz bu başarı sonuçlu eylemi değerli takipçilerimizle paylaşmak istedik.

marlboro-marka-tarihi

Şimdi gelelim gerçek olan gerçekleri anlatmaya… Marlboro Amerika temelli bir sigara markasıdır ve 1924’lü yıllara kadar ‘ Mayıs gibi ılımlı’ sloganı ile yol almasının yanında kadınlara yönelik piyasaya sürülen bir sigara markası olarak bilinmekteydi. II. Dünya savaşına kadar satışları çok iyi giden sigara markamız, savaş döneminde bocaladıysa da eski günlerine geri dönmesi uzun sürmedi. 1950’li yıllarda ise bir derginin sigaranın sağlığa zararları üzerine yayınlamış olduğu yazı sayesinde sigara markaları uyarılar almış ve filtreli sigaralar piyasaya sürülmeye başlanmıştır.

Sağlıcakla kalın….

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al