Ana sayfa / MARKA / Maserati markasının tarihçesi
maserati marka tarihi

Maserati markasının tarihçesi

Alfieri Maserati, Bindo Maserati, Carlo Maserati, Ettore Maserati, Ernesto Maserati ve Mario Maserati isimlerinden oluşan Maserati kardeşlerin tamamı,  20. yüzyılın başından bu yana otomobillerle ilgi ve alakalıydılar. Alfieri, Bindo ve Ernesto Diatto için 2-litrelik Grand Prix arabaları üretiyorlardı. 1926’da, Diatto yarış arabaları üretimini duraklattı ve ilk Maserati’nin yaratılmasına ve Maserati markasının kurulmasına yol açtı.maserati markasının tarihçesi 2

Alfieri’nin kullandığı ilk Maserati’lerden biri 1926 Targa Florio’sunu kazandı. Maserati 4, 6, 8 ve 16 silindirli yarış arabaları yapmaya başladı. Bir sanatçı olan Mario’nun şirket amblemini tasarladığı sanılmaktadır: üç çatallı bir mızrak. Alfieri Maserati 1932’de öldü ama diğer üç erkek kardeş Bindo, Ernesto ve Ettore şirketi ayakta tuttu ve yarış kazanan arabalar yapmaya devam ettiler.

Maserati 300S

Ferrari tarafından satın alındıktan sonra, Maserati Fiat yönetimine geçmiştir. Saatte 270 kilometre hıza ulaşabilen, 8 silindir motor gücüne sahip Maserati, 100 kilometreye 5.6 saniyede ulaşabilmektedir.

maserati markasının tarihçesi 3 maserati markasının tarihçesi 5

Maserati Alfieri
Maserati Alfieri

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir