Ana sayfa / MARKA / Mitsubishi markasının tarihçesi

Mitsubishi markasının tarihçesi

Mitsubishi markasının tarihçesi

Mitsubishi markasının tarih serüveni, modern Japonya tarihiyle paralellik gösterir.

Mitsubishi markasının kurucusu olan Yataro Iwasaki, güçlü Tosa klanının evinde yani Shikoku adasındaki bir şehirde, Kochi’deydi. Burada klan için çalışmaktaydı.

mitsubishi markasının tarihçesi 11870 yılında büyük bir adım atan Yataro Iwasaki, klandan kiralamış olduğu üç adet buharlı gemi ile kendi taşıma şirketini kurdu. Bu gelişme Mitsubishi’nin başlangıcı oldu. Firma, Mitsukawa Shokai, Mitsubishi Shokai, Mitsubishi Jokisen Kaisha (Mitsubishi buharlı gemi firması), Yubin Kisen Mitsubishi Kaisha (Mitsubishi posta buharlı gemi firması) gibi isimlerle anılarak hızlıca büyümeye devam etti.

Mitsubishi Buharlı Posta Gemisi Firması Çin ve Rusya’ya hizmetini resmen başlattı. Fakat politik rüzgarlar 1880’li yılların başından Mitsubishi’nin aleyhine esmeye başladı ve hükümet bir bu alanda bir rakip firmanın kurulması için sponsor oldu. Bunu takiben gelişen rekabet ortamı iki şirketi de neredeyse iflas ettiriyordu. Yaşanan bu krizden sonra hükümet konuya el koydu ve geçici ateşkes sağlandı. Fakat, amansız rekabet 1885 yılında Yataro Iwasaki’nin ölümüyle yeniden filizlendi ve rekabet Yataro’nun erkek kardeşi Yanosuke tarafından sürdürüldü. Daha fazla tarihçeye tanıklık etmek için Markaların Tarihçesi kategorimiz sizleri bekliyor.mitsubishi markasının tarihçesi 2

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir