Ana sayfa / MARKA / NIVEA Marka Tarihi

NIVEA Marka Tarihi

Nivea marka tarihi… Marka konsept ailesi olarak kaleme alacağımız yeni marka tarihi hikayemizin baş aktörü hepimizin yakından tanıdığı cilt bakım markası NIVEA.

Nivea marka tarihi kısaca üç ayrı vizyonun bir çatı altında toplanması sonucunda doğmuştur. Hikayemizin baş aktörü asıl mesleği eczacılık olan girişimcimiz Dr. Oscar Troplowitz’in bir kimyagerin (I. lifschütz) emülsiyonun (Eucerit) farkına varması ile başlamıştır (1911). Eucerit adındaki bu emülsiyon özellikle tıp alanında kullanılmak için tasarlandıysa da merhemlerde yağ ve suyun bir arada tutulmasını sağlamıştır. Tarihe yazılacak olan bu farkındalık bu kadarla sınırlı kalmadı elbette ve NIVEA marka tarihi oluşumunda dermatolog Paul Gerson Unna sahnye çıktı ve Lifschütz’in uzmanlığını değerlendirmek için onu Dr. Troplowitz ile tanıştırdı. Bu tanışma ile birlikte, cilt bakımı alanında devrim yaratan NIVEA oluşmaya başladı. Şimdi yapılması gereken tek şey oluşturulan cilt kremi adına oluşturulan öze bir isim bulmaktı.

Oluşan ürüne isim arayışları için çok da uzaklara gitmek zorunda kalmadılar. En güzel ve anlamlı olabilecek isim için kremin tam da kendisine bakmaları yeterliydi, bir anlamlı bakış sonrasında kremin kar beyazı renginden ilham alan isim anlam bulmaya başladı ve Latincede kar beyaz anlamına gelen NIVEA ismi üzerinde karar kılındı.

Yoğun geçen çalışmaların ve yaratıcılığın neticesinde NIVEA 1911 yılında piyasaya sürüldü. En başından beri, herkesin satın alabileceği bir krem oluşturabilmek hedefi ile yol alan markamız bu hedefini hiç kuşkusuz ki gerçekleştirmiş ve daha uzun yıllar daha gerçekleştirmiş olduğu hedeften şaşmayarak ilerleyecek kanısındayız. Bakımlı günler dileriz.

nivea-marka-tarihi

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al