Ana sayfa / MARKA / NusrEt Marka Tarihi
markaların tarihçesi

NusrEt Marka Tarihi

NusrEt Marka TarihiNusrEt markasının hikayesi aslında markanın kurucusu olan Nusret Gökçe’nin hayatından ibarettir. Bu sebepten dolayı öncelikle Nusret Gökçe’nin hikayesini kaleme alacak ve akabinde Nusret Et markası ile elde etmiş olduğu ün ve başarılardan bahsedeceğiz.

NusrEt Marka Tarihi: Nusret Gökçe’nin Hikayesi

Nusret Gökçe 1983 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Babası bir maden işçisidir. Nusret Gökçe’nin maddi sıkıntılar içerisinde geçen hayatı okul hayatının sonlanmasına kadar gitse de erken yaşta iş hayatına atılmak durumunda kalması, bugünlere gelmesinin en büyük sebebi olarak bilinmektedir. Nusret Gökçe erken yaşta iş hayatına atıldı ve kasap olarak çalışmaya başladı. Kasaplık deneyimlerinin ilk yıllarını bostancı Kasaplar Çarşı’sında uzun bir süre çalışarak deneyim ettiyse de şimdiki işinin mutfağında çok genç yaşlarda tecrübe edindi diyebiliriz.

Nusret gökçe edindiği tecrübe ve deneyimlerden sonra ilk kurumsal işine kavuştu. 2007 yılında İstinye Park’ta açılan Günaydın restoranda çalışmaya başladı ve bu restoranda, gerek iş dünyasına gerekse de mutfağa yönelik pek çok püf nokta öğrendi. İlerleyen yıllarda ise Nusret Gökçe, adeta işine yatırım yaparcasına peşi sıra yurtdışı ziyaretlerinde bulundu ve kasaplığın farklı kültürlerdeki etkilerini, işleyişlerini öğrendi. Fakat hayalinden yani kendi işini kurmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Nusret Gökçe 2010 yılında Dünya’nın kalbi sayılabilecek, New York’a gitti ve birkaç restoranda çalıştı. Bu çalışmalar gökçe’ye deneyimin yanında pek çok püf noktanın anahtarını sunmuştu. Türkiye’ye döndüğünde ise hayaline artık çok yakındı.

Nusret Gökçe’nin işin mutfağında edinmiş olduğu deneyimler ve satırı muhteşem kullanışı onu he bir fenomen hem de ünlü restoran zincirinin bir markası haline getirmişti. Bu markalaşma, öncelikli olarak bir açılışı hak ediyordu elbette. Nusret-Et Steakhouse; Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı ile Etiler’de açıldı.

markaların tarihçesi

NusrEt Marka Tarihi ve Bugünü

Nusret Et bugün itibari ile Etiler, Nişantaşı, Bebek, Bodrum, Marmaris, Ankara, Dubai, New York’da faaliyet göstererek sadece Türk mutfağının değil, dünya mutfağının da bir markası olmuştur.

Yokluklar ve maddi sıkıntılar içerisinde gelişen bir markalaşma hikayesi ve hikayenin fenomen oluşu… Daha fazlası için takipte kalın.

 

 

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

TAB Gıda Ödüle Doymuyor

TAB Gıda Ödüle Doymuyor… Ödül alan markalar köşemizde sizlerin takdirini ve beğenisini toplayan markalara yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al