Ana sayfa / MARKA / Nutella Kanser Yapıyor İddiaları
nutella

Nutella Kanser Yapıyor İddiaları

Nutella Kanser Yapıyor İddiaları! Gündeme bomba gibi düştü çünkü sabah kahvaltılarımızın kahramanına bu iddiaları hiçbirimiz yakıştıramıyoruz. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA)’nın yayınlamış olduğu rapora göre Nutella’nın reçetesinde bulunan palmiye yağı, diğer yağlara oranla daha kansorejen bir yağ olarak belirtildi. Ayrısa EFSA’nın yayınlamış olduğu bu rapor, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun palmiye yağı hakkındaki daha önceki görüşlerini de destekler niteliktedir.

Nutella Kanser Yapıyor İddiaları Sonrası…

EFSA’nın yayınlamış olduğu rapor sonrasında Nutella’nın hisse senetleri üç puan birden gerilese de Ferrero’dan cevap geçikmedi ve hemen bir reklam filmi yayınlandı. Bu reklam filminde, palmiye yağının bir zarar teşkil etmediği ve palmiye yağı olmadan aynı yayılmanın mümkün olmayacağına vurgu yapıldı.

Nutella kanser yapıyor iddiaları ne kadar gerçeği yansıtıyor bilemeyi ama bu iddiaların ekonomik olabilmesi ihtimali de aklımıza gelmiyor değil. Çünkü uzmanlara göre Nutella kullandığı yağı değiştirirse yıllık maliyetleri de 8 ile 22 milyon arasında değişme gösterecektir. Umarız bu iddialar gerçeği yansıtmaz çünkü 2015 yılı içerisinde dünayada 2.5 saniyede bir, 1 kavanoz Nutella satışı gerçekleşmştir. Detaylar için takipte kalınız.

nutella

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir