Ana sayfa / MARKA / Nutella Marka Tarihi

Nutella Marka Tarihi

Nutella Marka Tarihi… Görsellerini dahi gördüğümüzde büyük küçük demeden hepimizin heyecan duyduğu bir marka tarihi yazımızla daha karşınızdayız. Biz daha ilk kelimemizi yazarken canımız çekti, tamamını kaleme aldığımızda nasıl bir sonuçla karşılaşırız muamma 🙂

Eveet, Nutella marka tarihi ile tanışmaya hazır mısınız? O halde başlıyoruz sıkı durun. Sabah kahvaltılarının, yooo yoo kahvaltı ile sınırlamayacağız, stresli-stressiz tüm dakikalarımızın en tatlı atıştırması olarak biliriz kendisini. Özellikle duygusal ilişkileri sonlananlar ne demek istediğimizi daha iyi anlarlar. Her anımızda olsa da nutella bugünlere nasıl geldi dersiniz?

Nutella Marka Tarihi ve ilk keşif

Yıl 1946 ve İtalyan Pietro Ferrero bir formül keşfediyor ve bu formülle dünyanın altıncı çikolata devini yaratıyor. Çikolata kelimesini duyunca bile heyecan duyuyoruz, düşünün ki dünyanın altıncı çikolata devini yaratmak nasıl olur? Bir formül keşfediyor diye söze girdik fakat adı üzerinde formül olduğundan dolayı bilgisi bizlerde de bulunmuyor malesef. Gönül isterdi ki bu formülü tüm takipçilerimizle paylaşalım ama ne yazık ki mümkün değil, başka formüllerde buluşmak dileğiyle diyoruz. Uzun lafın kısası bu formülle pazara sunulan kakaolu fındık ezmesi ilk yıl 350 kilo satılır ve 1964 yılına gelindiğinde fındıktan esinlenerek nutella ismi artık marka ismi olarak gündeme gelmeye başlar.

Pietro Ferrero, kendi adını taşıyan şirketini 1946’da kurmuş olsa da oğlu Michele Ferrero, şirketin gelişmesini sağlayan esas kişi olarak ismini tarihe yazdırır. Şirketin başında ise bugün Ferrero Ailesi’nin üçüncü kuşağı yer almaktadır. Nutellalı günler… Bu arada diğer markaların tarihçeleri için BURAYA tıklayabilirsiniz.

nutella-marka-tarihi-2

 

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al