Ana sayfa / MARKA / Onitsuka Tiger markasının tarihçesi
onitsuka tiger marka tarihi

Onitsuka Tiger markasının tarihçesi

Onitsuka Tiger markasının tarihçesi

II.Dünya savaşının ardından Japonya’da spora duyulan ilgi gün geçtikçe artmaktaydı. Spora duyulan ilgi neticesinde spor ayakkabısı üreten, üreticilere de ihtiyaç artmaktaydı. Bu vizyonla1949 yılında kurulan Onitsuka Tiger ilk olarak basketbol ayakkabısı üretimi gerçekleştirmiştir. Bu üretimden yaklaşık 3 sene sonra ise Japonya’da oldukça popüler bir marka haline gelmiştir.

Onitsuka Tiger markasının tarihçesi 2

Onitsuka Tiger, hemen hemen sporun tüm dallarına ayakkabı üretimi gerçekleştirmiştir.

Onitsuka Tiger markasının dönüm noktası ise; 1953-1957 tarihleri arasında iki efsanevi atletin bu markanın ayakkabıları ile olimpiyat oyunlarına katılması ile olmuştur.

 

Onitsuka Tiger markasının tarihçesi Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur atasözünden gelir.

1972 yılına gelindiğinde ise Asics markası kurulmuştur ve Onitsuka Tiger, Asics markasının alt markası haline gelmiştir. Asics markasının açılımı ise çok da yabancı olmadığımız bir atasözünden ibarettir. ‘Anima sana in corpore sano’ dur. Dilimizde ki karşılığı ise ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ atasözümüzdür.

Onitsuka Tiger markasının tarihçesi 3

Firma 1997 yılında Sappora kış olimpiyatlarına sponsor olarak parlayan yıldızını daha da parlatmayı başarmıştır. Bu sponsorluk fikri ile adını tüm dünyaya duyurmuş ve uluslar arası bir marka olmaya başlamıştır.Yıllar içerisinde hedef kitlesinde değişiklik yapan firma, son olarak hedef kitlesini gençler olarak belirlemiş ve bu kararla başarıya ulaşmıştır. Özellikle İngiltere’de çok talep gören marka, Türkiye’de de istenilen üne kavuşmuş durumdadır.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir