Ana sayfa / MARKA / Penti Marka Tarihi

Penti Marka Tarihi

Penti Marka Tarihi… Genci ve yaşlısıyla her kadının ilgisini çeken penti markasının tarihi serüveni 1947 yılında Mois ve Yasef Kariyo kardeşlerin Bilka ve Naylon çorap firmalarını kurmaları ile başladı. Gel zaman git zaman çorap satışına devam eden Kariyo kardeşler, 1970 yılında firmalarının ismini Öğretmen Çorap başlığı altında birleştirme kararı aldılar. Kariyo kardeşlerin almış olduğu bu karar, hiç kuşkusuz iki küçük çorap firmasının dünyaca ünlü Penti markasına dönüşme hikayesini oluşturacaktı. Bu hikayenin yapı taşları Bayrampaşa’da atıldı.

Penti Marka Tarihi – Markalaşma süreci

1984 yılına gelindiğinde ise ikinci kuşaktan olan Sami Kariyo yönetime katıldı. Öğretmen Çorap markasıyla üretime devam eden marka bu tarihten itibaren Penti ismini aldı.
penti marka tarihi 2

1994 yılında ise marka 40.000 metrekare üzerine kurulu 25.000 metrekare kapalı alanı ile en son teknoloji makinelerini kullanarak yılda 4.5 milyonun üzerinde çorap üretimi gerçekleştirmekteydi. Bugün ise Penti 250 milyonluk cirosu ile kendi pazarında liderlik statüsünde yoluna devam etmektedir.

penti marka tarihi 3

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir tüp bebek bitcoin satın al