Ana sayfa / MARKA / Piarestarch’dan Altın Proje
piarestarch

Piarestarch’dan Altın Proje

Piarestarch’dan Altın Proje! Geçtiğimiz aylarda Arap Şeyhi Mohammed bin Rashid Al Maktoum İstanbul’u ziyarete gelmişti. Ziyaretinin son günlerinde İstanbul’a olan hayranlığını belirtirken gittiği birkaç restaurantın da hayranı olmaktan kendini alıkoyamadığını belirtmişti. İki hayranlığın bir çatıda toplanmasını isteyen şeyh, gerek mimari yapısına gerekse de kusursuz işleyiş süreçlerine hayran kaldığı restaurantların mimarlarının araştırılmasını istemiş. Araştırmalar neticesinde karşılarına çıkan Piarestarch danışmanlık şirketi ile hemen iletişime geçen ünlü şeyhin sekreterleri, Piarestarch ile hemen ertesi gün çok ciddi görüşmeler yapmış ve bu görüşmeler sırasında ses getirecek projeler üzerinde durulmuştur.

Piarestarch’dan Altın Proje ve Projenin Detayları

Arap Şeyhi Mohammed bin Rashid Al Maktoum, İstanbul’da hayata geçirmek istediği restaurant konsepti projesi için Piarestarch şirketine 300 kg altın tedarik edeceği vaadinde bulundu. 300 kg altının aydınlatmada ve kısmen zeminde kullanılmasını isteyen Arap Şeyhi, bu istekle müşterilerin kendisini değerli hissedeceğini düşündüğünü belirtti. Olağanüstü bir proje olarak gözükse de; Piarestarch yönetim kurulu başkanı Sn. Mahmut Şimşek, Arap Şeyhinin projelerimizi beğenmesi bizi onurlandırdı fakat ülkem bu denli zor ve acı günlerin içerisindeyken, ben bu proje ile gündeme gelmek istemiyorum ifadelerini kullandı. Buna ilaveten 300 kg altının yatırım değerinin birden fazla restaurant açılabileceği ve daha fazla istihdam sağlayacağı görüşünü öne sürerek, projeyi geri çevirdi.

Hazırladığı projeler ve dünya çapında ödül alan başarılı işleri ile gündeme gelmek isteyen Mahmut Şimşek, bu projeyi reddederek Türk halkının gönlüne taht kurmayı başardı.

Bu konuda ilginizi çekebilir

Marka Günlüğü 09.02.2018

Marka Günlüğü 09.02.2018 Marka Konsept marka günlükleri ile markalar hakkında yorulmadan, zaman kaybetmeden haberdar olmaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir