Ana sayfa / MARKA / Ramsey Markasının Tarihçesi

Ramsey Markasının Tarihçesi

Ramsey Markasının Tarihçesi

Sene 1953…Kastamonu^da doğar aslında Ramsey. Kastamonu’da önemli kişilere elbise diken bir terzinin oğlu olarak doğar. Adını Remzi koyarlar. Bugün fransız dilinde karşılığı Ramsey olan Remzi…Ramsey büyür liseyi bititr ve hukuk fakülyesinde öğrenim hakkı kazanır. Fakat çocukluğundan beri avukat olmak istediği için Öğretmenlik sınavlarına girer ve sınavı kazanır. Bir süre öğretmenlik yapar. Ramsey’in babası o dönem Londra’ya çalışmaya gider. Ramseyi’de yarım kalan eğitimini tamamlasın diye oraya davet eder. Ramsey eğitim alırken, bir yandan çalışmak ister. Babası her ne kadar bu duruma karşı gelsede engel olamaz. Malumunuz Türk insanının kanı deli gibi akar gider. Girişimcilik hep vardır.

ramsey markasının tarihçesi 1

Kendisiyle aynı ismi taşıyan Kıbrıs’lı bir arkadaşı ile bir atölye kiralarlar. Ceplerinde kira ödeyecek paraları yoktur ve Ramsey gayrimenkul sahibine açık yüreklilikle dile getirir. Önce gayrimenkul sahibi sonradan ödenecek kira teklifini geri çevirsede iki gün sonunda onayı verir. İşte o gün Ramsey’in kapıları açılır. 1985 yılına kadar işleri oldukça olumlu ve kazançlı devam eder. Fakat 1985 yılına gelindiğinde o dönemin iktidar partisinin liderinin tekstik sektörü üzerinde ki yükleri arttırmasıyla Ramsey, birimkimlerini Türkiye’ye taşıma ve vatanında değerlendirme kararı alır. İstanbul Merter’de bir iş yeri açılır.

ramsey markasının tarihçesi 3

Merter’de açılan bu iş yeri sonradan Ramsey markasının genel merkezi haline dönüşür. Ramsey her geçen gün daha da değer kazanır. İşlerin hızlı büyümesine paralel olarak Ramsey Kastamonu’nun Safranbolu isimli ilçesinde bir fabrika kurar. 50 kişilik çalışan grubuyla üretime başlar. Üretim durmadan büyür. Sonrasında ikinci fabrikayı kurar ve çalışan sayısı 450 kişiyi bulur. Ciddi bir istihdamı beraberinde getirir. Safranbolu’da yeni bir tesis daha kurar ve çalışan sayısı 450’ye ulaşır.Sonrasında ürün yelpazesini geliştirme kararı alır ve Kastamonu merkezde bir gömlek fabrikası kurulur. Bugun Ramsey 5.000 kişi civarında çalışanı olup, 20 ülkede 250’ye yakın noktada Pazar payı sahibidir.

ramsey markasının tarihçesi

.

Bu konular da ilginizi çekebilir

ödül alan markalar

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a

Yılın En İtibarlı Spor Markası Ödülü Adidas’a geldi. 2018 yılının ilk aylarında gerçekleştirilen ödül töreni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir