Ana sayfa / MARKA / Samsung markasının tarihçesi
Samsung marka tarihi

Samsung markasının tarihçesi

Samsung markasının tarihçesi

samsung markasının tarihçesi 2Samsung firması Lee Byung-Chul tarafından 1938 yılında yakın ülkelere kurutulmuş balık, sebze ve meyve satmak amacıyla kuruldu. İlerleyen yıllarda firma, saydığımız bu amaçlara un değirmenleri ve şeker makineleri gibi ürünleri de dahil etti. Böylece üretim alanlarını genişletti ve 70’li yıllara doğru ağır sanayi endüstrisine yatırım yapmak için kolları sıvadı.

Daha sonra ev için kişisel teknolojiler üretmeye başlayan firma, portföyüne renkli televizyon, kişisel bilgisayar gibi teknolojik unsurları da almaya başladı. Bugün Samsung öyle farklı alanlarda üretimini sürdürüyor ki, Samsung marka dev iş makinalarını bile görmemiz mümkündür. Televizyon sektöründe de köklü bir geçmişe sahip olan Samsung, 1960’lı yıllardan beri televizyon üretimi gerçekleştirmektedir. LCD üretiminde pazarın önemli kısmını Samsung’un ürünleri oluşturmaktadır.

Telekomünikasyon sektörüne cep telefonu üretimi ile rekabete dahil olan firma telefon üretimi ve telefon satışında ilk sıradadır. Telekomünikasyon sektöründeki bu çıkışın temelde yatan yapı taşı Ar-Ge yatırımının fazla olması ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesidir. Uygun fiyata yüksek teknolojili cihazları üretmesi de unutulmayacak bir başka yapı taşıdır. Ayrıca Samsung, IBM’den sonra en çok patent alan şirket unvanını da elinde bulundurmaktadır. Samsung, 2010 yılında Samsung Wave cep telefonunu piyasaya sürmüştü. Bu telefonda kendi ürettiği işletim sistemini yani “Bada”yı kullanmıştı. Bu hamle ile Samsung yazılım işine de girmiş oldu.

Samsung firması aynı zamanda, Güney Kore kültürünün benimsediği etik değerleri ve genel iş ahlakını her şeyin üzerinde tuttuğunu sürekli belirtmektedir.

Samsung’un, Güney Kore içindeki popülaritesi o kadar yaygın ki, şirket çalışanlarının hayatlarını anlatan bir mini dizi bile çekilmiştir. Bizzat Samsung’un öncülük ettiği bu çalışmada, Samsung şirketinde kariyer yapma isteği olan birçok kişinin nelerle karşılaşacağına ve bu kişilerin hedeflerine ulaşmak için neler yapması gerektiği konularına değinilmiştir.

samsung markasının tarihçesi 2 samsung markasının tarihçesi 3

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir