Ana sayfa / MARKA / Sebamed Markasının Tarihçesi
sebamed marka tarihi

Sebamed Markasının Tarihçesi

Sebamed markasının tarihçesi

Almanya’nın markası  Sebamed’in kuruluşu Dr. Heinz Maurer tarafından 1957 yılında gerçekleşmiştir. Ama tabi ki çalışmalar çok daha erken zamanda başlamıştır.

1927 yılında doğan Dr. Heinz Maurer Bonn üniversitesi hastanesi dermatoloji bölümünde asistan olarak çalışırken o egzama hastalarının sabunla yıkanmasına izin verilmiyordu. Çünkü sabunların asidik özelliği iyileşmeyi engelliyordu. Sonrasında Maurer işten kalan boş zamanlarında bu sorun üzerine çalışmalarına başladı.  Ve Dr Heinz Maurer sabun içermeyen emülsiyonu yani Ph’ı icat etti.Bir hastasında yasak olmasına rağmen deneyi gerçekleştirdi ve sonuç başarılı oldu.1957 yılında sabun içermeyen ilk ürününü yaptı. Adı Waschstück oldu.  Devrim niteliğinde ki buluşun sahibi 1967 yılına kadar bir çok ürün denemesi yaptı ve tüm ürünlerinde başarıyı sağladı.

sebamed markasının tarihçesi 1

Akabinde 1967 yılında Sebamat Chemie GmbH kuruldu. Bu şirket, üretilen ürünlerin pazarlamasının yapılması amacını taşıyordu. Ve başarılı da oldular.Bugün 70 ülkeye ihracatı gerçekleşen markanın, çocuklar ve yetişkinler ayırt edilmeksizin  ürünleri mevcut. Cildinizin sağlığı ve güvenliği için Sebamed kullanmayı tercih etmekten çekinmeyiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları

Oğlak Burcu Kadınlarının Markaları Oğlak burcu kadınlarının markaları öyle düşünüldüğü gibi soğuk markalar olmayacak. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir